אובדן כושר עבודה. - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • AVIC

נשלח ע"יAVIC 00:09, 3 בנובמבר 2014

שלום, אני בן 65 , יש לי שתי שאלות בנושא א.כ.ע. 1. האם 100% אובדן כושר עבודה שקיבלתי מהוועדה הרפואית מקרן מבטחים הוותיקה (לא מהביטוח הלאומי) מקנה זכויות כלשהן מבחינת הנחה במיסי עירייה , תחבורה ציבורית, חשמל וכול...? (הנכות שקיבלתי הינה עד הגיעי לגיל הפרישה ). 2. חברת הביטוח בה היה לי ביטוח א.כ.ע. החליטה להפסיק לי את השלמת הקיצבה שקיבלתי מהם החליטה להפסיק לי את הקיצבה בטענה שמבחינתם גיל הפרישה על פי הפוליסה הוא 65 ולא 67. אשמח לקבל תשובה לשאלותי תודה

השב
  • 08:34, 3 בנובמבר 2014

שלום

ככלל מוסדות כמו עירייה וכו׳ דורשים קביעה מטעם המוסד לביטוח לאומי.
    מציע לך להגיד תביעה לנכות כללית בביטוח לאומי ואז אם תקבע נכות זהה תזכה לכל ההטבות שמנית.
    חשוב לציין, אין הכרח שביטוח לאומי יכיר גם הוא ב 100% והוא אינו מחוייב אוטומטית להחלטת קרן הפנסיה שהעמיקה לך 100%

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.