קצבת נכות - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • צילה

  נשלח ע"יצילה 16:23, 24 בנובמבר 2014

  חליתי באי- ספיקת כליות סופנית,מטופלת בדיאליזה. קיבלתי 100% נכות מביטוח לאומי ו100% א.כ.ע מביטוח לאומי.עכשיו אני הגשתי תביעה לקצבת נכות מקרן פנסיה בחברת ביטוח . הם בקשו לחתום על טופס 101 " הצהרה על הכנסה נוספת" מה קוונה? העם קצבת ביטוח לאומי זות הכנסה לצורך הצהרה? ואם הם מתכוונים לקזז תשלום קצבת נכות מביטוח לאומי מקצבת נכות שמגיעה לי מקרן פנסיה ?

  השב
 • 09:36, 10 בדצמבר 2014

  צילה שלום.,

  כל תגמול שמשולם על חשבון אי היכולת להשתכר מחויב במס על פי מדרגות המס הקבועות.
  עם זאת מכיוון שאת ב 100% נכות תוכלי לקבל גם פטור ממס באמצעות הליך מיוחד מול הרשות, כך שלא ניראה לי שיהיה לך מיסוי. עם זאת, במידה ואת מקבלת פנסיית נכות עשויים לקזז לך את אותה פנסיה מגובה התגמול שיגיע לך בחברת הביטוח, תלוי בסוג הפוליסה

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.