תאונה אישית - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • א

נשלח ע"יא 13:10, 6 בינואר 2015

שלום לפני חודש נקטעה לי שליש אצבעמספר 3 יד ימין דומיננטית במעלית בבניין מגוריי סגרתי בטעות את הדלת הידנית על האצבע והיא נקטעה חוסר מזל פשוט. האם יש לי את מי לתבוע ואם כן את מי? ומה עלי לעשות? אציין שאני שכיר עובד מדינה. היתי 26 יום במחלה וחזרתי לעבודה משרדית עד להחלמה מלאה שתקח מספר חודשים. הנני עובד פיזי במפעל

השב
  • 13:22, 6 בינואר 2015

שלום לך.,

ככלל, התביעה הפוטנציאלית הינה כנגד ועדה הבית. בבניינים מסודרים ישנו גם ביטוח המכסה על פגיעות כגון אלו בכפוף לאשמה.
    בנוסף, באם יש בידיך פוליסה פרטית ניתן לקבל תגמול אובדן כושר ו/או נכות מתאונה

תגובה
  • 13:32, 6 בינואר 2015

לועד הבית לא היתה פוליסה. רק לאחר המקרה שלי הועד עשה ביטוח. האם יש לי מה לעשות? והאם אפשר לתבוע את בטוח לאומי?

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.