הגדלת תשלום לא.כ.ע - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 11:20, 18 במרץ 2015

  שלום רב אני בת 53 ועובדת כשכירה 4 שנים בחברה ממשלתית ללא הסכם קיבוצי, המעביד מפריש עבורי 2.5%. סוכן הביטוח הודיע לי שאני בתת ביטוח ושאני יכולה להגדיל את ההפרשות על חשבון הברוטו. חשב השכר במשרד טוען שזה לא חוקי ושאני צריכה לרכוש את הביטוח באופן פרטי. א. האם הוא צודק? ב. אם כן - ואם ארכוש השלמת ביטוח א.כ.ע - האם עלול להיות מצב, שחלילה, בעת תביעה יגידו שאין כפל תשלומים?

  השב
 • 12:29, 26 במרץ 2015

  שרון שלום.,

  תשובתי כמובן לא מתייחסת לאינטראקציה בינך לבין המעביד.

  המצב החוקי מאפשר סכום שנתי מקסימלי להפקדה פנסיונית. הפקדה כזו פטורה ממס לכן לטעמי מומלץ לנצל זאת. לגבי אובדן כושר עבודה, את יכולה ואף מומלץ לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה, תוכלי לקבל גם וגם אם תכנסי למצב אי כושר, אולם לא תוכלי לקבל בסה"כ מכל חברות הביטוח יותר מ 75% מערך הברוטו שלך בעבודתך. על כן אם שכר הברוטו לדוגמה 10,000 ש"ח והביטוח הקיים הינו בתקרה של 5000 ש"ח מומלץ לרכוש ביטוח נוסף לאובדן כושר עם תקרה של כ 2500 שח. יש להתייעץ בסוכן ביטוח מומחה התחום

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.