מדנס ורדיולוג - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • ExtraSi

  נשלח ע"יExtraSi 15:26, 18 במרץ 2015

  1. הבנתי שרופאים רבים מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה בחברת מדנס, אבל לא הבנתי מדוע. קיבלתי מסוכן הביטוח שלי הצעה דומה מאוד להצעה שקיבלתי מחברת מדנס (מבחינת כיסויים ומחיר), והרי בכל מקרה אם נדרשים לתבוע את חברת הביטוח, בטח בתביעות גדולות, מדובר בעו"ד של הלקוח מול חברת הביטוח עצמה, כך שלא הבנתי מה היתרון, אם קיים בכלל, של חברת מדנס לעומת כל סוכנות ביטוח אחרת, ומדוע יש להם כביכול ייחוד בביטוח לרופאים. 2. אנו שוקלים לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי ספציפי למקצוע של רופא מומחה ברדיולוגיה, כלומר, שאם חלילה הרופא לא יכול לעסוק ברדיולוגיה (אבל כן יכול להמשיך להיות רופא כללי או רופא בתחום אחר), הוא יחשב באובדן כושר עבודה. מצד שני, אמרו לנו שביטוח כזה רלוונטי יותר למקצועות כמו מנתחים, אבל לא הבנתי מדוע. כמו רופא מנתח נפגע ולא יכול יותר לנתח פיזית, רופא רדיולוג יכול להפגע ולא יכול יותר לעסוק ברדיולוגיה (פולשנית לדוגמא, או אפילו סתם פענוח הדמייה), אז מה ההבדל? לעזרתכם אודה.

  השב
 • 12:35, 26 במרץ 2015

  שלום לך.,

  ראשית ישנה טעות בדבריך. מדנס אינה חברת ביטוח אלא סוכנות ביטוח בלבד. היא אכן מרכזת את הפוליסות (אחריות מקצועית לרוב) של הרופאים בישראל אולם הביטוח בפועל מתבצע באחת מחברות הביטוח כגון הראל, כלל, מגדל וכו'
  אין לי הסבר מדוע מדנס מתרכזת בפלח הרופאים.

  בכל אופן, פוליסת אובדן כושר עיסוקי הינה פוליסה טובה וחיונית לא רק למנתחים, אלא לכל העוסקים במקצועות חופשיים לאו דווקא ברפואה. בהחלט לרופא לא הייתי ממליץ לרכוש פוליסה שאינה ייחודית לסוג עיסוקו, וודאי אם הוא מנתח אך לא רק.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.