אישור עבדן כושר עבודה 91 יום - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • אלנה

נשלח ע"יאלנה 22:20, 18 ביוני 2015

שלום. חברת ביטוח מבקשת אישור רופא על עובדן כושר עבודה יותר מ91 יום. פניתי לרופא של קופה. רופא משפחה אומר שאין לו סמכות לתת אישור כזה. פניתי למוקד של קופה. שם אמרו לפנות למרפאה תעסוקתית. גם במרפאה אומרו שאין סמכות לרופא קופה לתת אישור ואני צריכה לפנות רק לביטוח לאומי. בחברת ביטוח לא קיבלו אישור של ועדה רפואית מביטוח לאומי. טוענים שרק רופא של קופה צריך לתת אישור. מי נותן אישור של עובדן כושר עבודה יותר מ91 יום? האם אני בכלל חייבת לתת כזה אישור אם אני בכלל לא עבדתי באותה תקופה (פרילנסר)? תודה רבה

השב
  • 12:38, 28 ביוני 2015

אלנה שלום.,

קביעות המוסד לביטוח לאומי אינן רלוונטיות. יש לפנות לרופא תעסוקתית מומחה ורצוי שהדבר ילווה בייצוג משפטי הן לשם הכוונת המומחה באשר לסוג חוות הדעת והן לשם ייצוג בפני חברת הביטוח

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.