הצמדת תשלום שחרור מפרמיות בביטוח אי כושר - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • בני

נשלח ע"יבני 14:39, 14 ביולי 2015

אני מקבל תשלומי אי כושר מלא מחברת הביטוח. בפוליסה רשום "שהפיצוי" החודשי יהיה צמוד למדד בשנתיים הראשונות ולאחר מכן צמוד למדד רווח של חברת הביטוח. חברת הביטוח מצמידה כראוי את תשלום הקצבה החודשית אבל לגבי תשלום השחרור מתשלומי פרמיות ( תשלום עבור הפנסיה שלי שחברת הביטוח מחויבת לשלם) חברת הביטוח מתעקשת להצמיד את התשלום רק למדד. האם פירוש " הפיצוי" החודשי כולל את התשלום החודשי וגם את תשלום השחרור מתשלום פרמיות ? תודה בני

השב
  • 03:49, 20 ביולי 2015

בני שלום

בעיקרון יש לעיין בפוליסה ע"מ להשיב לגוף העניין. לא ברור לי עניין הפרמיה. הרי פרמיה לא משולמת לך ואם אתה במצב שחרור, אז מה משנה לך לאיזה מדד זה צמוד ?!

תגובה
  • 15:24, 25 ביולי 2015

שלום ממי שלמה
    אני עברתי התקף לפני 5 שנים ואני מבוטח באיילון בזמנו הייתי באובדן כושר עבודה במשך 6 חודשים. אני מבוטח על סך 9700 ₪ חברת הביטוח שלמה לי רק 3800 ₪ לי יש את ההרגשה שחברת הביטוח נהנת משני עולמות 1 שהיא גובה פרמיה גבוהה 2 משלמת פחות .
    האם זה חוקי מפחינה משפטית אשמח לקבל את דעתך.

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.