לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אנונימית

תביעה משפטית של חברת הביטוח

שלום רב, אשמח לדעת האם במקרה להלן יש עילה לתביעה משפטית (ובמידה וכן לקבל ייעוץ מסודר בהמשך) לפני כשנה וחצי סוכן צירף אותי לפוליסה אובדן כושר עבודה, בעת הצטרפותי לפוליסה, הצהרתי בפניו שאני סובלת מבעיה רפואית ושלחתי לו מסמך מתאים לכך (יש לי הוכחה לזה ששלחתי ושקיבל), לא התבקשתי על ידו למלא הצהרת בריאות, הוא מילא בעצמו (וחתם בשמי ללא ידיעתי) ולא ציין שם את הבעיה הרפואית. לאחר מספר ימים, אמר לי שהכל תקין ושקיבלו אותי לביטוח כולל כיסוי לבעיה רפואית זו. לאחר כמה חודשים, תבעתי את הביטוח עקב א.כ.ע בעקבות הבעיה הרפואית והם מצידם ענו לי (7 חודשים אחרי! כאשר מתחייבים ל30 יום) שדוחים את התביעה מכיוון שלא הצהרתי על הבעיה הרפואית ואף רשמו משפטים לא נעימים אשר מוצאים אותי לא כנה. הסוכן מודה שקיבל וטוען שהעביר את המסמך הרפואי לחברת הביטוח ושכנראה לא קיבלו אותו בזמנו. כמובן ערערתי על תשובתם, אך התשובה על הערעור (הפעם כ4 חודשים אחרי) הייתה שוב שלא מאשרים בגלל שלא הצהרתי, ו"נתפסים" על זה שזה לא מופיע בהצהרת הבריאות (מזכירה שלא אני מילאתי אותה). ובנוסף אמרו כי בכלל מבטלים את הפוליסה ושלחו לסוכן צ'ק החזרי פרמיות. כשאני אומרת ששלחתי לסוכן והצהרתי בפניו, הביטוח מתנער ממני ושולחים אותי לבדיקה מול הסוכן. הסוכן מצידו מנסה לשכנע אותי שאבוא לקחת את הצ'ק (ובעצם אקבל את התשובה שלהם) אך אני לא מוכנה לכך. הוא אומר לי שאין מה לעשות, ושהוא מצטער, אך שכרגע הכי טוב לקבל את החזרי הפרמיות וזהו. מצטערת שזה ארוך ומקווה שזה היה ברור. אשמח מאוד לתשובתכם והכוונה האם יש מה לעשות והאם כדאי לעשות משהו בנדון. תודה רבה מראש.

item.Author מנהל הפורום אריק שלו, עו"ד

שלום, במענה לשאלתך אציין כי במחלוקת מן הסוג אותה את מעלה, יש לפנות לבית משפט השלום בתביעה מול חב' הביטוח והסוכן. יחד עם זאת אני מבין כי הבעיה הרפואית בגללה פנית אל חב' הביטוח הייתה קיימת עוד לפני חתימת החוזה הביטוח. במקרה זה חב' הביטוח הייתה אמור להחריג את הבעיה ולא להכיר בה באם יהיה מצב רפואי הנובע מאותה בעיה. שמחנו לעמוד לשרותך.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אובדן כושר עבודה