התעלמות מהדרישה לקבל קצבה מוגדלת עקב מצב סיעודי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 15:52, 28 בדצמבר 2015

  לקרן הוגשה בקשה לקבל קצבת נכות, ונתבקש שהקצבה תהיה מוגדלת עקב מצב סיעודי ועקב קביעות ביטוח לאומי בעניין. אלא שהקרן שלחה פרוטוקול ועדה רפואית המתייחס רק לחלק מהתק' לגביה נתבקשה הקצבה. קרי הקרן קבעה אכע רק לגבי חלק מהתק' אליה הקרן נתבקשה להתייחס ( ולגבי היתר חסר לה חומר רפואי), אלא שלגבי התק' בה הקרן קבעה אכ"ע , הקרן כלל לא התייחסה לדרישה לגבי הגדלת הקצבה בגין מצב סיעודי. מה האפשרויות במצב כזה? האם חייבים להגיש ערעור? על מנת לגרום לקרן להתייחס למצב הסיעודי? האם יש דרך אחרת?

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  אריק שלו ,מנהל הפורום

  10:19, 29 בדצמבר 2015

  שלום רות , לשאלותיך באתר בעניין הזכאות מקרן הביטוח לעניין מצב סעודי, אציין כי,עפ"י הנתונים בגוף השאלות , נראה כי הדיון בעניין מול הקרן לא הסתיים והוועדה מטעם הקרן מבקשת מסמכים נוספים וומועדים נוספים.
  לאור הנ"ל נראה כי הגשת ערעור בשלב זה אינה סבירה אלא לאחר שתנתן קביעה סופית מאת הקרן.
  נשמח לעמוד לשרותך.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.