דחיית תביעה בגלל אבדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • קאמילו אזאגי מנשה

  נשלח ע"יקאמילו אזאגי מנשה 13:58, 22 בינואר 2016

  שלום רב, אני בן 63, נשוי הגר בשכירות, נכה 83% עם אי כושר השתכרות של 100%. עבדתי כמורה דרך שכיר יום עד יולי 2014 כאשר נאלצתי לפרוש לצמיתות בגלל מחלה. ההכנסה היחידה שלי היא הקצבה מהביטוח הלאומי. נאמר לי על ידי חברת מגדל מקפת פנסיה וגמל שהפוליסה שלי כוללת ביטוח אבדן כושר עבודה ושאני רשאי להגיש תביעה לקבלת קצבה מהחברה. כך עשיתי ב8 לנובמבר 2015 וב11 לינור 2016 הודיעו לי שהבקשה נדחתה בגלל משחק תאריכים שלא מובן לי ושנקבע על פי טענטם על ידי "רופא מטעם החברה". כלומר, לא הייתה שום ההתייחסות למצב הרפואי אלה לרצף מסובך של תאריכים. אני חושב שהם מצפים שאני לא אגיש עירעור כי אין לי אמצעים מול הכוח של חברה ענקית כזאת. ובכל אופן שלחתי מכתב עירעור לפני כ 19 ימים אבל לא ענו לי.

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  עו"ד אריק שלו,מנהל הפורום

  15:48, 10 בפברואר 2016

  שלום רב,
  לא ברור אם הנך מקבל קצבת נכות כללית או נכות מעבודה מהביטוח הלאומי, ככל ומדובר בנכות מעבודה יש לבחון אפשרות להגשת תביעת חבות מעבידים נגד מעסיקך.
  בעניין אובדן כושר העבודה: הנני בדעה כי יש לפנות בדחיפות לייעוץ משפטי בכדי לעמוד על זכויותיך.
  משרדנו ישמח לסייע לך במיצוי זכויותיך מול כל גורם רלוונטי.

  תגובה
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  אריק שלו,מנהל הפורום

  11:50, 23 בפברואר 2016

  שלום קאמליו,
  תביעה לחב' הביטוח יש להגיש תוך 3 חודשים מיום קרות המקרה הביטוחי . תביעה כנגד חב' הביטוח ניתן להגיש בבית משפט תוך 3 שנים מהמועד הנ"ל.
  נשמח לעמוד לשרותך.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.