דמי ניהול בהפרשות לקרן הפנסיה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 09:40, 21 במרץ 2016

  תביעתי לחברת הביטוח בא.כ.ע נתקבל ע״י חברת הביטוח וזו משלמת לי קיצבה חודשית וכן את ההפרשות לקרן הפנסיה. אני משלם דמי ניהול הגבוהים המותרים בחוק הן על הצבירה והן על ההפקדות. 1. האם יש לי אפשרות להתמקח על גובה גמי הניהול, או שאני כבול לחברת הביטוח ואני צריך להודות שהחוק לא מתיר אף יותר. 2. האם מאחר ואני בתביעה אין באפשרותי להעביר את מה שהצטבר לחברה אחרת אשר תתן לי דמי ניהול נמוכים יתר ואילו הנוכחית תמשיך לשלם לי קיצבה וכן את ההפרשות לקרן הפנסיה?

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  אריק שלו, עו"ד,מנהל הפורום

  10:24, 30 במרץ 2016

  אמיר שלום,
  אני ממליץ לך לברר סוגיה זו אל מול חברת הביטוח או הסוכן המטפל בך.
  בברכה,

  תגובה
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  אריק שלו,מנהל הפורום

  13:36, 4 במאי 2016

  שלום אמיר, משרדנו עוק בייעוץ במימוש זכות עקב מצב רפואי. אין אנו עוסקים בכל הקשור לדמי ניהול. בכל מקרה ניתן להתמקח עם חברת הביטוח ולבקש הפחתה.
  שמחנו לעמוד לשרותך.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.