תביעת אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 19:00, 14 באפריל 2016

  שלום, אני חולה בסרטן השד ומקבלת טיפולים כמותרפיים ממושכים וצםויה לעבור ניתוח והקרונות וטיפול ביולוגי במשך שנה. הגשתי תביעת אובדן כושר עם כל המסמכים הדרושחם וכעת חברת הביטוח הודיעה שהיא בודקת את התיק הרפואי שלי. מעולם ל הייתי חולה במחלה שקשורה למחלתי ולא היו החרגות בהצהרת הבריאות. כמעט ואין לי הכנסה ואני זקוקה לכסף. יש לך מושג מה הם מנסים למצוא ? כמה זמן זה יכול לקחת ? האם יש הגבלה בחוק? תודה , מרים.

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  עו"ד אריק שלו,מנהל הפורום

  14:41, 8 ביוני 2016

  שלום מרים , לשאלתך אשיב, בעקרון כאשר מוגשת לחברת הביטוח תביעה כספית , היא רשאית לבצע בדיקה מטעמה . בנוסף יתכן ועומדות לך זכויות כספיות נוספות . על כן מוצע לפנות לשם ברור.
  נשמח לעמוד לשרותך.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.