אובדן כושר עבודה מקצועי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • צרפתי

  נשלח ע"יצרפתי 14:57, 15 במאי 2016

  לאישתי נוצר נזק בגב מעבודתה כאחות תינוקות.מומחים קבעו שאינה יכולה להרים משקל מעל 3 קג ,אינה יכולה לעבוד במאמץ ואינה יכולה לעבוד תוך כדי כיפוף. לאור הנתונים ,ועדה רפואית של קופת חולים קבעה שרעייתי אינה יכולה לחזור לעבודתה. בית החולים פיטר את רעייתי עקב ההחלטה בפיטורים רפואיים. אובדן כושר העבודה משולם לנו מזה שנה. לפני חודשיים חברת הביטוח מנורה דרשה שנגיע לרופא תעסוקתי שלה. הרופא אישר את כל המגבלות אך רשם שרעייתי יכולה לחזור לעבוד כאחות בתחום אחר. חברת הביטוח החליטה להוריד לנו את התשלום בטענה שבהצעת הביטוח נרשם שהיא אחות ולא אחות תינוקות. רעייתי עבדה כל חייה (35 שנה ) רק כאחות תינוקות. האם אנו יכוים להתמודד למול הטענה?

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  עו"ד אריק שלו,מנהל הפורום

  14:24, 8 ביוני 2016

  שלום מר צרפתי, בתגובה לשאלתך אציין כי יש לבדוק את הזכות גם כמחלת מקצוע מול המסד לביטוח לאומי וכן להתמודדד מול טענת חברת הביטוח אשר לכאורה אינה מתקבלת על הדעת.
  נשמח לעמוד לשרותך במידה ותפנה.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.