סיכויי הצלחה בהגשת תביעת אובדן כושר - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 15:57, 7 ביוני 2016

  שלום, רציתי לדעת אני עיוורת עם תעודת עיוור לצמיתות (יש לי מחלה גנטית RP שהולכת ומחמירה) , בנוסף אני מוכרת כנכה 100% בביטוח לאומי , אני אפילו מקבלת קצבת שר"מ מהביטוח הלאומי ודמי ליווי מהמרכז לעיוור. אני כרגע עובדת כמנהלת חשבונות מול מחשב ויש לי קשיים רבים בתפקוד בעבודה ובהגעה לעבודה . אני שוקלת ברצינות לעזוב את העבודה לוהגיש תביעה לאובדן כושר לחברת הביטוח מגדל. 1. מה לדעתך הסיכויים בתביעה כזו? 2. האם יספק את הביטוח קבלת כל המסמכים הרפואיים או שגם במקרה כזה אשלח לבדיקות מטעמם?. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  עו"ד אריק שלו,מנהל הפורום

  14:18, 8 ביוני 2016

  שלום גלית,
  לשאלתך אשיב, בעקרון חברת הביטוח אינה מחוייבת בקבלת ההחלטות של ביטוח לאומי. יש לחברת הביטוח את הזכות לדרוש בדיקה מטעמה. לצורך קבלת קצבה על המבוטח לשתף פעולה.
  ידוע כי התמודדות מול חברת הביטוח אינה עניין פשוט, על כן מומלץ להעזר ביעוץ מקצועי משפטי.
  נשמח לעמוד לשרותך במידה ותפני.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.