בן 29 ומאובחן בהפרעת קשב וריכוז מהתיכון - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אבי חייים

  נשלח ע"יאבי חייים 18:16, 8 באוגוסט 2016

  התחלתי לעבוד בחברת הייטק לפני 4 וחצי חדשים והיום קבלתי הודעה על החרגה בחיתום לגבי הפרעת קשב . בחודש הראשון לעבודה שלי נתבקשתי לחתום על הצהרת בריאות מקוצרת שאינה כוללת שאלות בנושא הפרעות קשב וריכוז . אבל לאחר כ 4 חדשים נתבקשתי לעבור בדיקות ולמלא טפסים בהם ציינתי שיש לי הפרעת קשב מהתיכון. אם כך , א) מה המשמעות של הצהרת הבריאות המקוצרת עליה התבקשתי לחתום בתחילת העבודה ב) החרגה , 4 וחצי חדשים לאחר תחילת עבודה ותשלום פרמיות מצידי בכל הזמן הזה - לא OVER TIME ? אני מודה לתשובותך

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  אריק שלו,מנהל הפורום

  14:19, 11 באוגוסט 2016

  שלום אבי חיים , לשאלתך אשיב, בעת חתימה על הסכם ביטוח לעניין אובדן כושר עבודה , המבוטח נדרש למלא טופס אודות מצבו הרפואי ערב החתימה על ההסכם הביטוחי, על הלקוח לציין את כל הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל ( גילוי נאות) . במקרה של פניה עתידית אל חברת הביטוח בגין מצב רפואי כלשהו, חברת הביטוח תחריג את הבעיה הרפואית אשר קדמה למועד החתימה באם היא אחד מן הגורמים לתביעה לאובדן כושר עבודה.
  שמחנו לעמוד לשרותך.

  תגובה
 • 23:41, 15 באוגוסט 2016

  שאלתי הייתה :
  ...אם כך מה המשמעות של הצהרת הבריאות המקוצרת ?
  הצהרת בריאות שמורכבת מ 4 שאלות בלבד ואין בה שום דרישה לגבי בעיות רפואיות אחרות .

  יש פה איזו סתירה .... לא כך ?
  האם אני צריר ביוזמתי שלי למסור פרטים שלא נתבקשתי למסור אותם בהצהרת הבריאות המקוצרת ??

  אודה מאד אם תוכל בבקשה להתיחס לשאלתי

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.