רשת משקפיים החליפה בין המספרים של המשקפיים וגרמו לילדה בת 4 לסבול - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • אליהו לוי

  נשלח ע"יאליהו לוי 17:57, 29 במרץ 2012

  לנכדה שלי בת כ-4 יש בעיות עם הראיה . לפני כ -7 חודשים נמסר לה מרשם להתקנת משקפים . ברשת הלפרין סדרו לה משקפים. בטעות החליפו את המספרים של העינים. כתוצאה מכך הילדה סבלה והתנהלותה היתה לא תקינה. היא שברה את המשקפים במהלך התקופה כ-4 פעמים..התלוננה על כאבי ראש וכו'התנהלות שלא ידענו ממה נובעת .לפני שבוע .בקרה בתי עם הנכדה אצל רופא עינים מקצועי. בביקור התגלה כי המשקפים שסדרו לה לא נעשו נכון.איך מטפלים ומגישים תביעה בנידון

  השב
 • 10:58, 2 באפריל 2012

  שלום לך מר לוי. לפי הסיפור שלך כנראה שהיתה רשלנות וגם נגרמה עוגמת נפש . יחד עם זאת סביר שלא נגרם נזק לצמיתות כיוון שעלו על הטעות כבר אחרי 4 חודשים.עם זאת אין ספק שהילדה זכאית לפיצוי על עוגמת הנפש . לשם כך יש לקבל מרופא העיניים חוות דעת שבה יאמר כי המרשם למשקפיים שנקבע לה על ידי החנות היה שגוי ובעזרתו ניתן יהיה לתבוע . לצורך " תיאום ציפיות " רק אומר לך שבתי המשפט אינם פוסקים סכומים משמעותיים מקום בו לא נגרם נזק לצמיתות והסכום לו ניתן לצפות הינו של אלפי שקלים בלבד . בנסיבות אלו אולי עדיף לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות שסמכותו עד כ 30000 ש"ח שם לא צריך ואי אפשר להשתמש בעורכי דין. הדיון מהיר יותר ופסק הדין ניתן במקום.

  תגובה
 • 14:54, 3 באפריל 2012

  תודה על תשובתכם.
  אני מעוניין לדעת ,במידה ואני מגיש תביעה בבית דין לתביעות קטנות.האם נתן להסתיע בעו"ד לניסוח כתב התביעה.ומה העלות להכנת כתב התביעה?

  תגובה
 • 18:59, 3 באפריל 2012

  ניתן להסתייע בעו"ד לשם הכנת התביעה . עלות סבירה בעיני היא סביב 1500 ש"ח +מע"מ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך