נזק בלתי הפיך ברשתית במהלך ניתוח בעין שמאל - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • עמנואל

  נשלח ע"יעמנואל 10:40, 15 במאי 2012

  שלום אבי עבר ניתוח בעין שמאל שלו ובמהלך הניתוח נפגעה לו הרשתית ומאז הוא לא רואה בה בכלל והנזק הוא בלתי הפיך. לפני הניתוח הוא חתם על מסמך שבו הוא מודע לכך שעלול להיגרם לו נזק ושלרופא אין אחריות על כך. קודם כל אני רוצה לדעת האם זה תקין בכלל להחתים חולה על מסמך כזה ודבר שני האם למרות החתימה של אבי הוא יוכל לדרוש פיצויים מבית החולים?

  השב
 • 12:47, 15 במאי 2012

  זה לא רק תקין להחתים אלא זה גם נדרש על פי החוק. ההחתמה היא הראיה לכך שהעניין הוסבר. אם אביך לא מכחיש שכך היה הוא אינו יכול לתבוע. אולם יש לבדוק האם הנזק לא נגרם כתוצאה מרשלנות בביצוע הניתוח. הסבר וגם החתמה אינם "שיק פתוח " למעשי רשלנות. אבל אם לא מדובר ברשלנות אלא בסיבוך ידוע ומוכר אשר, למרבה הצער, התרחש- אי אפשר לתבוע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך