האם יש עילה לתביעה והאם בכלל כדאית? - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 15:55, 3 בינואר 2013

  שלום, ברצוני לבדוק האם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית במקרה הבא, ואם אכן יש- האם התביעה מופנית לקופת החולים או ישירות לרופא המטפל מטעמה? רופא נשים של קופ״ח הסיר פוליפ מצוואר הרחם של מטופלת (סיבת הפנייה לרופא הייתה אחרת, והפוליפ התגלה במקרה). הרופא החליט להסירו בו במקום, וזאת למרות שידע על מחלת רקע המטולוגית של המטופלת ונטילת מדללי דם על בסיס יומי (הוא תיאר בפניה את התהליך כפשוט ונטול סיבוכים). הדברים בפועל היו שונים לגמרי: המטופלת סובלת מדימומים רבים מזה מס׳ ימים ומאושפזת במיון נשים. יש עדיין עננה סביב נושא הצורך בניתוח: מנסים להימנע מהתערבות כירורגית (שכרוכה בסיכונים), ומאידך הדימומים לא פוסקים. היא כמובן סובלת את הטיפולים, הזריקות ואת כל הסיטואציה והשלכותיה: לדוגמא, כאם יחידנית נאלצת לחפש פתרון לטיפול בתינוק שלה. האם עליה לשאת את ההוצאות הכספיות של שהעניין הזה גורם לה? והכי מעצבן: בשיחה עם קופת החולים מסתבר כי יהיה עליה גם לשלם ״השתתפות עצמית״ על האשפוז או הפנייה למיון (כנראה שכחו שהם אלה שיצרו אצלה את הבעייה!). גם הזוטר ביותר שבצוות המטפלים בבי״ח התפלא על שיקול דעתו המוטעה של הרופא להוציא את הפוליפ למרות נטילת מדללי דם, שכן לפני פעילות כירורגית יש להפסיק ליטול מדללי דם. לא היה נחוץ (ואפילו לא אחראי) לבצע את כריתת הפוליפ באותו היום. אשמח לשמוע חוו״ד מקצועית (משפטית) באשר לזכויותיה ולאפשרויות התביעה, וכדאיותם. תודה רבה

  השב
 • 13:55, 6 בינואר 2013

  טלי שלום,
  ראשית אדגיש כי מתן חוות דעת משפטית באשר לאפשרות תביעה, בפורום באינטרנט, הנה רשלנות מקצועית של ממש.
  כל שביכולתי לעשושת בפלטפורמה זו, הוא לכוון מעט כאשר אדם סבור שנגרם לו נזק כתוצאה מטיפול רפואי.
  יותר מכך, פעמים רבות אין אנו יודעים את סיכויי התביעה גם לאחר פגישה עם הלקוח ויש להמשיך וללמוד את פרטי המקרה מקריאת הרשומה והתייעצות עם מומחים.

  לגופו של ענין, מבלי להיכנס לשאלת נחיצות הטיפול באופן מיידי - אם לא הוסברו לאישה כל הסיכונים הרי שמדובר בפגיעה באוטונומיה.
  אם יתברר שגם לא היה דחוף לבצע את הטיפול וגם היו חייבים להפסיק את המדללים (או להחליפם באחרים), הרי שמדובר גם במתן טיפול ללא הסכמה.
  מתן טיפול רפואי ללא קבלת הסכמה כמוהו כטיפול רשלני של ממש ובמקרה כזה כל הוצאותיה יכוסו לבסוף על ידי הנתבע.

  עד אז, אכן עליה לממן את כל מה שהקופרה אינה מממנת ועליה לשאת בעלויות הנלוות לבעייתה.

  לאחר קביעה של התרשלות היא תוכל להיפרע פיצויים.

  כצעד ראשון, הייתי ממליץ לה לפנות למשרד העוסק ברשלנות רפואית כדבר שבשגרה ולא לנהל תיק כנ"ל אצל מי שאינו מנוסה בכך.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך