פגיעה באמון המטופל כשהרופא סיפר לבעל על מצבי למרות שביקשתי שלא יספר - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 11:50, 28 בינואר 2013

  שלום נמצא לי גידול סרטני במצב יחסית מתקדם ואני אמורה לעבור ניתוח בסוף חודש פברואר כדי להסירו. במשפחה שלי לא סיפרתי על זה לאף אחד, גם לא לבעלי. ביקשתי מהרופא שלי שגם הוא לא יספר זאת לבעלי והוא אמר שלא יספר אם אני לא רוצה. הדבר התגלה בסופו של דבר לבעלי כשהאדם היחיד שיודע על זה הוא הרופא!! אני לא בוטחת בו יותר ולא מאמינה שהוא עשה לי דבר כזה. האם מותר לרופא לספר אחרי שהמטופל מבקש ממנו לא לספר?

  השב
 • 11:26, 30 בינואר 2013

  מירי שלום,
  ראשית צר לי על הבשורה שקיבלת וכולי תקווה שמצבך ישתפר במהרה.
  אתחיל מהסוף והתשובה על כך היא נחרצת - לרופא אסור למסור מידע לאף אדם שלא לצורך הטיפול הרפואי עצמו. לבעלך אין כל חלק בטיפול ולכן אסור היה לרופא לספר לו על כך.
  עם זאת הייתי מציע שתנסי לברר עם הרופא אם אכן הוא סיפר לו. בכ"ז מדובר בבעלך שיכול היה להגיע למסקנות לבד הרי אתם מתגוררים תחת אותה קורת גג...
  אם זה אכן נכון והרופא במחדלו סיפר לבעלך שאת חולה, הייתי מבקש להחליפו באחר ועל פי מידת הנזק שמעשיו גרמו, שוקל גם הליכים משפטיים או משמעתיים נגדו.

  בריאות,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך