הרופא מסרב לתת לי חיסון שימנע את מותי. איך לדרוש. - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • ע.

  נשלח ע"יע. 16:41, 3 במרץ 2013

  אני מתכוונת לנסוע לאמזונס (פרו). והנסיעה תתבצעה בכל מקרה ואין לי מנוס ממנה. באיזור האמזונס יש סיכוי של כ50% להחסף למחלת הקדחת הצהובה. מדובר במחלה קטלנית ש 50% מהחולים במחלה זא - מתים ממנה תוך שבועה של יסורים קשים ביותר. הטירוץ שבו משתמש הרופא על מנת לא לספק לי את החיסון הוא שאני חולת טרשת נפוצה והחיסון אלול (א-ל-ו-ל!!!) להגדיל את סיכוי ההתקף פי 10%. במקרה הנ"ל הרופא בכלל לא הפעיל שיקול דעת רפואית כי הסיכוי להתקף טרשת במקרה שלי הוא הרבה יותר נמוך מהסיכוי לחלות בקדחת צהובה. וגם שהתקף של טרשת נפוצה - הוא לא מסכן חיים. אכן יש לי טרשת נפוצה. אך מצבי נהדר אני רוקדת בלהקה ועוסקת בקרב מגע. מתוך 7 שנים מאז שהתגלתה מחלתי היה לי רק התקף אחד קל שעבר לי תוך 4 ימים מעצו ללא טיפול תרופתי. גם בהפוגות אינני מקבלת טיפול טרופתי היות ואין בו שום צורך. כמו כן ידועה לי על כ-10 חולי טרשת נפוצה שעשו את אותו החיסון ולא קרא להם כלום. הצעתי לרופא שאני מוכנה לחתום על ניירת שאני אחראית על כל תוצעות האפשריות של הטיפול. אך הוא עדיין סירב. 1) האם יש לי דרך משפטית לאלץ את המרפעה לתת לי את החיסון? 2) האם במקרה שבסופו של דבר אסע בלי חיסון ויקרה לי שם משהו הקשור לקדחת צהובה - האם אז יורשי יוכלו לטבוע משפטית את הרופא או את המרפאה?

  השב
 • 17:03, 3 במרץ 2013

  שלום רב,
  מבחינה אישית נראית לי הזויה הסיטואציה שאליה את מכניסה את עצמך. מה רע בפריז ?

  לגופו של ענין; לא ניתן להכריח רופא לתת טיפול שהוא לא מאמין בו או שהוא חושב שיסכן את בריאותך. עם זאת ניתן לפנות לרופא אחר שיסכים לתת לך את החיסון, אם מבחינה רפואית את בכלל יכולה לקבל אותו. יכול להיו שישנה קונטראינדיקציה...
  אם אין התווית נגד, אני בטוח שבמרפאת מטיילים (כפי שיקיימת בכמה בתי חולים גדולים בארץ) ידעו כיצד לטפל במקרה, אולי למצא חלופה לחסון הספציפי או לחסן אותך לאחר שוידאו שאת מבינה את ההשלכות. בסופו של דבר ההחלטה היא שלך.

  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך