הזנחת שבר ברגל בשירות צבאי גרמה לנזק בלתי הפיך - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 12:02, 5 במרץ 2013

  במהלך השירות הצבאי של בן זוגי הוא שבר באימון את הרגל אבל אבחנו לו את השבר רק אחרי חודש שמשכו אותו והוא סבל מכאבים. הוא השתחרר מהצבא לפני חודש ויש לו עדיין כאבים והוא לא מתפקד כמו שהיה בעבר וגם לא כאדם ששבר רגל והחלים מזה. ברור שזה שלא אבחנו את השבר בזמן גרם לו נזק בלתי הפיך. האם הוא יכול לתבוע את הצבא על הזנחה והתרשלות ומאיפה מתחילים?

  השב
 • 09:10, 6 במרץ 2013

  שלום מיטל,
  באופן עקרוני פגיעה במהלך השירות הצבאי והקשורה בשירות הצבאי יכולה להעניק זכות תביעה לקצין התגמולים. הכרה על ידי קצין התגמולים מעניקה מעמד של 'נכה צה"ל' על כך זכויותיו.
  גם בגין מעשה רשלנות שבוצע בחייל או בנפגע שפגיעתו הראשונה קשורה לשירות, זכאי להגיש תביעה לקצין התגמולים.
  אם מעשה ההתרשלות ארע במסגרת מוסד רפואי שאינו שייך לצבא או למדינה אז החייל יכול לבחור האם לתבוע את קצין התגמולים או להגיש תביעת רשלנות אזרחית כנגד המוסד הרשלן.
  ההחלטאה באיזה מסלול לבחור נובעת מאופיו של מעשה הרשלנות ומשיעור הנכות שנותרה לאחר מכן.

  כדאי מאוד להוועץ בעו"ד בטרם קבלת החלטה ובכל מקרה יש לקבל חוות דעת בתחום הרפואי הרלוונטי (אורטופדיה) על מנת שההחלטה תהי מושכלת.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך