תביעת רופא על שלא נתן מפסיק מידע לפני ניתוח פלסטי שלא מרוצה מהתוצאה ובנוסף אושפזתי בגלל אלרגיה לאחת התרופות שנתן - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • ג'ולי

  נשלח ע"יג'ולי 09:16, 22 באפריל 2013

  אני רוצה לתבוע רופא שלא נתן לי מספיק מידע לפני הניתוח הפלסטי שעשיתי אצלו אני מאוד לא מרוצה מהתוצאה ובנוסף אושפזתי בגלל אלרגיה לאחת התרופות שקיבלתי ממנו. האם במהלך המשפט אני חייבת להיות נוכחת בדיונים בבית המשפט?

  השב
 • 11:41, 29 באפריל 2013

  ג'ולי שלום,
  אני מתנצל על העיכוב במתן התשובה.
  על מנת לקבל החלטה האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות עלינו לבדוק מספר דברים נוסף ובעיקר האם הרופא חרג מפרקטיקה רפואית מקובלת בעת הטיפול בך והאם אכן, אובייקטיבית, התוצאה אינה סבירה.
  את נושא האלרגיה צריך גם כן לבחון יותר לעומק.

  באשר לשאלתך בנוגע לנוכחות בבית המשפט, התשובה היא באופן עקרוני - חיובית.
  כאשר אדם מגיש תביעה לבית המשפט הוא צריך להוכיח אותה. דרך הוכחה מרכזית היא באמצעות עדות בבית המשפט. העדות מתרחשת בשלב השני של המשפט, לאחר הדיונים המקדמיים, בהם בד"כ אין צורך בנוכחות הצדדים עצמם אלא רק בנוכחות עורכי דינם.

  עם זאת, במקרים רבים, התיק מסתיים בהסדר מוסכם לפני שלב ההוכחות וכן מתבטל הצורך בעדות, אך מלכתחילה אין לסמוך על כך ומי שמגיש תביעה לבית משפט צריך להיות נכון להעיד ולהוכיח אותה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך