• 9 במאי 2013

  ניתוח נוסף כתוצאה מאי הוצאת כל הגידול בניתוח הראשון

  בינואר 2008 עברתי ניתוח להסרת גידול סרטני בשד ימין ובשד שמואל , באפריל באותה שנה עברתי טיפולי הקרנות בשני הצדדים , באוקטובר באתי לביקורת ראשונה מאז הניתוח ועברתי צילום ממוגרפיה דו צדדי - תוצאות הצילום בשד ימין הראו שארית גידול שלא הוצאה בשלמותו בניתוח הראשונה (ההוכחה לכך השאות צילום לפני ניתוח ראשון לצילום שנעשה אחרי כל הטיפולים )כאשר חזרתי לכירוג לגבי התוצאות הנל הכירוג צמצם במידע ואמר שחייבים לנתח שוב ומהר ,יש לציין שהרופא היה נסער לא ידע לתת תשובות לשאלותיי רק הוסף ואמר שזה הטעות של המעבדה שמהלך הניתוח אמרו לו שכול הקליפים שסמנו את הגידול הוצאו -מכאן שכול הגידול הוצא .וכעת בצילום נראה קליף באזור שארית הגידול . לאחר התייעצויות עם רופאים מומחים אחרים (פרטיים)נגשתי לניתוח השני . שאלתי היא האם יש כאן רשלנות רפואית? אשמח לקבל חוות דעתך מלכה ואן דונגן

  9 במאי 2013
 • 12 במאי 2013

  ניתוח נוסף כתוצאה מאי הוצאת כל הגידול בניתוח הראשון

  מלכה שלום,

  על מנת להשיב על שאלתך ולבחון האם קיימת עילה בגין רשלנות רפואית במקרה זה, יש לברר פרטים רבים על אודות הטיפול שקיבלת. אך לפני כן, ברשותך עלי לשאול האם עצם זה שהגידול לא הוצא במלואו בפעם הראשונה, זה החמיר את מחלתך ? האם נזקקת לטיפולים כימיים/ הקרנות נוספים ?

  אם כן, נראה לי שנכון להמשיך בירור מכאן ולבדוק גם את הפפרטים של הגידול שהוצא וגם את דו"ח הניתוח וצילומי ההדמיה ולראות כיצד ארע שלא כולו הוצא.
  בשולי הדברים אציין שלמיטב ידיעתי אכן יכול לקרות שלא מוציאים את כל הגידול הפעם הראשונה ואז השאלה היא כמה זמן עובר עד שמאבחנים ומטפלים בבעיה.

  זה בגדול המסלול שעלייך לעבור בראשית הדרך בכדי לקבוע האם ישנה רשלנות או אם לאו. המלצתי היא לעשות זאת עם עו"ד העוסק כדבר שבשגרה ברשלנות רפואית שיכול להתייעץ עם המומחים המתאימים.

  בריאות,

  12 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?