אחרי לידה היולדת מרגישה כאבים ממש חזקים בגב בגלל רופאה שדקרה כמה פעמים ולא מצאה את הנק' להזרקת האפידורל - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 10:47, 23 ביוני 2013

  שלום, אודה לתשובתכם האם הענין הבא מראה על רשלנות רפואית. בזמן הלידה הגיעה רופאה לבצע את האפידורל אך לאחר דקירות רבות אמרה שלא מוצאת את הנקודה, האחות שהייתה איתה הציעה שתקרא לרופא אחר אך זו סירבה בתוקף ובסוף לא הצליחה לעשות את האפידורל. האחות אמרה שאחר כך רופא מנוסה יותר יבוא לעשות את זה. הכאב בגב עקב הדקירות היה מטורף והמיילדת הסבירה שזו שניסתה לבצע את האפידורל היא רק בן אדם ואנשים עושים טעויות כי הם רק בני אדם ויגיע מישהו מנוסה ממנה ויעשה את זה כראוי. עכשיו יום אחרי הלידה היולדת מרגישה שהולכת עקום ומרגישה כאבים ממש חזקים בגב. האם יש פה רשלונות והאם במידה ויהיה נזק בהליכה ניתן לתבוע. אם כן מה כדאי לעשות כעת כי הכל ממש טרי..

  השב
 • 21:16, 3 ביולי 2013

  שלום רב,
  יתכן מאוד שכן תהיה אפשרות לגבש תביעה במקרה זה מאחר ואחת מהחובות הבסיסיות של כל רופא הוא להיעזר בקולוגות, כל שכן ברופאים מומחים ובכירים ממנו.
  אין הגנה כזו "אני רק בן אדם" וכל רופא נבחן למידת המאמץ שהוא משקיע על מנת למנוע נזרקים ולא על התוצאה. לכן התעקשות שלא להזמין רופא בכיר על מנת להצליח בטיפול, בהחלט יכולה להוות רשלנות רפואית.
  \עם זאת, בטרם תתקבל החלטה יש לבחון היטב את מידת הנזק שנגרם כתוצאה מהתנהגות הרופאה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך