אבחון שגוי על אוטיזם אצל הילד - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 23:39, 20 בינואר 2014

  היי..קיבלנו אבחון שגוי של אוטיזם עבור הילד..אבחון נוסף הראה כי הכל תקין. האם ניתן לתבוע את הגוף שאבחן אבחון שגוי ? הבדיקות שנעשו הם מבדקים פסיכולוגיים והתפתחותיים ואם כן אז באיזה סכומים מרובר ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  09:20, 21 בינואר 2014

  שלום לילך,
  השאלה כללית למדי ולא ניתן על פי הנתונים שמסרת להעריך את שווי התביעה.
  באופן עקרוני, ניתן (וצריך) להגיש תביעת רשלנות רפואית במקרה של אבחון שגוי. אמנם קיימות שאלות רבות המצריכות תשובה בטרם קבלת החלטה סופית בענין וכן הערכה מדויקת איזה מבין שני האבחונים הוא הנכון.
  לגבי שווי התביעה השאלה היא מה נעשה עם האבחון השגוי?, האם פעלתם על פיו?, האם הילד הועבר למסגרת חינוכית מיוחדת בעקבותיו ?, ובכלל - כיצד הוא השפיע על הילד ועל המשפחה.

  בקיצור, בטרם קבלת החלטה יש לערוך בירור מושכל ומדוקדק, האם אכן האבחון היה שגוי ואם כן, מה היו השלכותיו. רק אח"כ נכון לקבל החלטה האם להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך