הסתרת מידע מרופא על בעיה רפואית ופוספסה אנמנזה - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • קוני

  נשלח ע"יקוני 19:14, 16 במרץ 2014

  אני כותבת בשמה של חברתי: מדובר בבחורה שגרה בחו״ל ובעלת ביטוח רפואי מחול, היא הגיע לארץ ולא סיפרה על בעיה רפואית שהייתה לה למרות שהרופא שאל אם יש מחלות כלשהן ובעקבות זאת פוספסה אנמנזה, היא חזרה כיומיים לאחר מכן לבית החולים ואושפזה לאחר שסיפרה את הרקע הרפואי שלה, העניין הוא שהיא הייתה מקבלת את אותו הטיפול גם ככה ביומיים האלו אבל השהייה של היומיים בטיפול יכולה הייתה לגרום נזק - לא ידוע אם נגרם וכעת גם היא עזבה את הארץ חזרה לחול כך שאין שום מעקב רפואי בארץ. האם יש רשלנות אצל הרופא ? מכיון שלא היה לו שום מידע רפואי קודם האם אפשר לומר שהוא פעם כשורה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:17, 17 במרץ 2014

  קוני שלום,
  אכן, יש שני פנים לשאלתך במקרה זה. האחד אחריות הרופא והשני שאלת הנזק. באשר לאחריות הרופא, ניתן יהיה לטעון לרשלנות רק אם היו לה תסמינים שצריך היה לאבחן על פי הם את מחלתה, למרות ההסתרה. אם לא היו כאלה הרי שזה שהיא הסתירה את המידע מונע הטלת אחריות על הרופא. באשר לנזק, לא ניתן לטעון לרשלנות כנגד רופא במקרה שבו לא נגרם נזק. אני מניח שחברתך תוכל לברר זאת גם החו"ל ואין חשיבות למקום שבו אובחן הנזק. כך שרק במידה והרופא יכול היה לאבחן את בעייתה של חברתך, למרות ההסתרה ורק אם נגרם לה נזק כתוצאה מכך, היא תוכל להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך