איבוד שמיעה אחרי שנה וחצי של בירורים, mri ובדיקות שונות - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • בן אהרן

  נשלח ע"יבן אהרן 21:33, 22 במרץ 2014

  שלום. בני בן 13 התלונן שאינו שומע באוזן אחת. הלכנו לרופא משפחה שטען שאינו רוצה לשמוע ואין לו כלום.אחרי שבוע חזרנו ואז ערך בדיקה מסוימת והסכים שיש בעיה והפנה לרופא אזנים. נקבע תור ובדיקת שמיעה לחודש אחרי. תכלס אחרי שנה וחצי של ברורים mri,ובדיקות שונות נקבעה ירידת שמיעה חמורה באוזן אחת.לא ברור מה הגורם לבעיה. יתכן ופצעון ווירוס באוזן גרמו לנזק בלתי הפיך. בדיעבד התברר שאם היה מקבל טיפול בסטרואידים תוך עד חודש מתחילת המקרה יתכן והנזק היה נמנע.(ההנחיה שלא נאמרה לנו היא שיש להגיע מיד למיון). כיום בני עם מכשיר שמיעה שעוזר מעט. האם יש מקום לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:10, 23 במרץ 2014

  אתחיל מהסוף:
  התשובה היא בהחלט כן. לפני הנתונים שמסרת, בהחלט יש מקום להתחיל בירור מעמיק לפני הגשת תביעה ברשלנות רפואית. חשוב להדגיש כי עיכוב במתן תור אינו יכול לשמש הגנה לקופת חולים אלא להיפך.
  מערך התורים של הקופה מניין רק במקרה שאינו דחוף.
  במקרה שלכם נראה שמדובר גם באבחנה שגויה וגם בעיכוב בטיפול בהמשך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך