הוחלט לנתח פצע לחץ למרות שהחולה היה עם חום גבוה שלא ירד מרגע שנכנס לביה"ח ויומיים לאחר מכן הוא נפטר - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 13:28, 3 באפריל 2014

  לפני כשנה אבי ז"ל בגיל 60 שכב בבית רפואה כ 8 חודשים, סבל ממחלה ניוונית של המוח הקטן, האישפוז הארוך היה כתוצאה מחום גבוה שלא ירד למרות כל התרופות שקיבל בזמן זה. בפועל כתוצאה משכיבה ארוכה כ"כ ואי טיפול נאות נהיו לו פצעי לחץ שאחד מהם היה עמוק מאוד. יומיים לפני פטירתו החליטו לנתחו ולעשות לו ניקוי של הפצע למרות חומו הגבוה, לאחר הניקוי חומו עלה ל 43 ולא ירד במשך יומיים עד שנפטר. שאלתי היא: א. האם אכן ניתן להגדיר מקרה זה כרשלנות רפואית? ב. האם מכיוון שהוא כבר לא עבד כשנה לפני שנכנס לבית הרפואה, לא שווה לנסות לתבוע את בית הרפואה על רשלנות למרות שקיבל בזמן זה פנסיית אובדן כושר עבודה, והיו יכולים להיצבר לזכותו כספים רבים עד להגיעו לגיל פרישה (7 שנים!) אשמח לקבל תשובה בהקדם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:22, 6 באפריל 2014

  שלום יוסי,
  ראשית קבל נא את השתתפותי בצערך.
  נשמע שבהחלט ניתן להגיש תביעה בגין טיפול רשלני באביך שכן, במוסד רפואי אמורים לעשות פעולות על מנת למנוע התפתחות של פצעי לחץ. נכון, אלו פעולות לא פשוטות אח רפואה אינה פשוטה באופן כללי ועל הרופאים לפעול בהתאם לחובתם המקצועית.
  כמו כן, יש לברר את מקור הזיהום הממושך שבוודאי גרם לסבל לאביך וכן תרם למותו והאם הוא טופל כראוי.
  שאלת גובה הנזק הנה שאלה חשובה בכדי לקבל החלטה על הגשת תביעה אולם במידה וימצא שהייתה התרשלות בטיפול באביך אני סבור שנכון להגיש תביעה במקרים אלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך