חייה של אמא והמשפחה השתנו בעקבות תקלה רפואית - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • יעל.א.

  נשלח ע"ייעל.א. 11:27, 22 באפריל 2014

  אמי נכנסה לניתוח בקע כלוא (קילה) ב 16 לאוגוסט 2013.ניומיים אחרי הניתוח חזרה הביתה ומספר ימים לאחר מכן פנתה לבי״ח. דרך המרפאה לאור אודם בצלקת. נאמר שהדלקת חיצונית ואין מה לדאוג, נשלחה הביתה לאחר מספר ימים עם שלבקת חוגרת, במשך חודש סבלה מכאבים ותמיד נאמר שזה מה שלבקת. ביום 28 בספטמבר אמי חשה ברע, על סף התמוטטות, חום, הקאות ופונתה למיון. בסיוטי בטן התגלה חלל שלאורו הוחלט להכניסה בדחיפות לחדר ניתוח. אז הסתבר שיש זיהום בחלל הבטן כתוצאה מפיסטולה במעי עקב פגיעה במעי במהלך ניתוח קילה. את היממה הבאה אמי המשיכה להתדרדר כאשר מערכת הלחץ דם קרסה והופנתה לטיפול נמרץ- אז הסתבר שהזיהום הגיע למערכת הדם. אמי נלחמה על חייה ושרדה אותם, אך לרוע המזל הסתבר כי במהלך ההרדמה לקתה באירוע מוחי. היום אמי עם בטן פתוחה- תוצאה של הניתוח בספטמבר בו כרתו לה רקמות שומן, שריר ועור כתוצאה מהזיהום בחלל הבטן וכן מרותקת לכיסא גלגלים, מטופלת מלא כולל החתלה, האכלה ועוד. יש לציין כי אמי בת 72 היתה אישה אנרגטית, חיונית, תוססת, בעלת חיי חברה וחיות מלאים. חייה וחיי כל המשפחה השתנו מקצה לקצה. נדרשנו למכור את הדירה היות ולא ניתן היה להחזיר את אמא לקומה רביעית ללא מעלית, רכשנו דירה חדשה והתאמנו לנכים. ההוצאות הכרוכות בעקבות התקלה הרפואית מסתכמות במאות אלפי ש״ח. האם יש מקום לתביעה ולו שמישהו יקח אחריות למימון ההוצאות הנלוות בעקבות המב שנכפה עלינו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  11:49, 22 באפריל 2014

  שלום יעל,
  תיאור המקרה הנו קשה ביותר ולצערי אינו נדיר.
  לעיתים קרובות מדי אנו נתקלים באיחור באבחון זיהום לאחר ניתוח אצל אנשים מבוגרים, אף אם הזיהום עצמו יכול היה שיתרחש. רק עצם האיחור מביא להתדרדרות קשה במצבו הרפואי של החולה ולהפחתה משמעותית בסיכויי החלמתו, מה שיכול להוליד תביעה בגין רשלנות רפואית.
  נראה לי אם כן, כי אכן, ניתן לבחון בחיות הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית במקרה שלכם.

  בריאות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך