צוות רופאים החליט לילד יולדת במצב עכוז בלידה רגילה שהיתה לידה קשה והילד אובחן עם פיגור שכלי ואוטיזם - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 10:53, 10 בספטמבר 2014

  אשתי אובחנה במהלך ההריון בחודש שמיני שהילד עדיין במצב עכוז נקבע לה תור להיפוך בבית החולים שבמהלכו החלה ירידת מיים ותחילת לידה . צוות הרופאים החליט לילד אותה במצב עכוז לידה רגילה בשילוב כמה זריקות אפידורל "לידה קשה" הילד יצא לאחר תלאות קושי במתן שתן והעדר בכי כילד ראשון לא זיהינו להתחלה שנולד לנו ילד שלאחר שנים מאובחן כפיגור שכלי ואוטיזים(פידי די) אובחן לראשונה באיחור בהיתפתחות ומאז לומד בחינוך מיוחד האם יש מוצא לעצה אנחנו מנצרת עילית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  11:07, 10 בספטמבר 2014

  אורן שלום,
  לידה במצב עכוז היא לידה אכן קשה כפי שתיארת ואם היא אינה מבוצעת על ידי צוות מיומן ומקצועי, יש בה סיכונים משמעותיים לעובר. ברוב בתי החולים כיום לידות במצב עכוז מסתיימות בניתוח קיסרי. אם כי, לעיתים, במהלך היפוך לא ניתן להספיק לילד בקיסרי.
  על מנת לקבוע האם הייתה התרשלות במקרה שלכם יש לבחון מדוע לא בוצע ניתוח קיסרי במהרה והאם יש קשר בין מצב היילוד לאחר הלידה לבין הבעיות מהן הוא סובל כיום. אם ימצא שניתן היה לבצע ניתוח קיסרי על מנת להקטין את הסיכונים ושיש קשר בין מצבו של בנכם לבין הבעיות מהן הוא סובל, בהחלט יהיה זה נכון להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית ולהיפרע פיצויים.

  רפואה שלמה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך