מן המרפאה הציבורית אל הרפואה הפרטית בחזרה - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • שם בדוי

  נשלח ע"ישם בדוי 12:59, 13 בספטמבר 2014

  אני נמצא שנים במעקב במרפאה ציבורית נפשית ואני מעוניין לעבור בחזרה לרפואה פרטית שבה אוכל לבחור את איכות הטיפול שמגיע לי. מה עליי לעשות כדי לסיים מעקב אצל הרופא במרפאה הציבורית. כשאני שואל את הרופא אז הוא אומר לי שאני יכול לעזוב אבל !!! ויש פה אבל גדול. כשאני הולך לרופא פרטי הרופא לא קורא לי להמשך טיפול או המשך מעקב ( לכל הפחות) מה עליי לעשות כדי לצאת מן הכלא הזה!? איפה חותמים ומה מגישים ??. בבקשה תעזרו לי לצאת משם!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  09:12, 14 בספטמבר 2014

  שם בדוי שלום,
  שאלתך אינה בתחום הרשלנות הרפואית אך אנסה להשיב בכ"ז. תשובתי תהיה כללית וללא קשר ישיר אליך כי אינני יודע ומכיר את מצבך הרפואי. אתה כמי שמכיר את עצמך ואת מצבך תוכל לעשות את ההתאמות הנדרשות.
  באופן פרקטי, בד"כ מעקב רפואי במסגרת פרטית הנו פחות מדוקדק ומדוייק שכן לרופאים הפרטיים אין מערכת מסודרת של זימון תורים וקביעת התור "נסגרת" בין המטפל למטופל בהתאם לצורך.
  בתחום בריאות הנפש זה מעט יותר טוב כי ממילא הטיפול הוא "אחד על אחד".
  עם זאת גם לרופאים במסגרות הפרטיות ישנה חובה לעקוב ולטפל באדם בהתאם למצבו הרפואי ואם הם סבורים שאין הם יכולים לעקוב אחריות אז עליהם לפנותו למסגרת אחרת שכן מסוגלת.

  בד"כ אף אחד לא מחזיק חולה בכוח במעקב במסגרת הציבורית וכל אחד רשאי לעשות כרצונו ולעזוב בכל עת (למעט מקרים יוצאי דופן) אולם עליו להבין כי הוא נוטל אחריות על בריאותו ועליו למצא לעצמו חלופה ראויה שתתן לו מענה למצב הרפואי.

  בהצלחה,

  תגובה
 • 14:45, 14 בספטמבר 2014

  תודה רבה על התשובה !
  המשך יום נעים!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך