הגשת תביעה על רשלנות עובדי ביטוח לאומי - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • אולה

  נשלח ע"יאולה 08:17, 27 בספטמבר 2014

  תביעת סיעוד למל"ל לא טופלה בהתאם למצב אמיתי של קשישה שקיבלה קיצבת סיעוד הכי נמוכה. בערעור על החלטה במל"ל ומיוחר יותר בבית הדין לעבודה לא שינו החלטה כי שופטת סירבה לעניין במסמכים רפואיים ורק אחרי סגירת התיק בבית הדין נמסר לתובעת דווח הערכת תלות המעיד על רשלנות בטיפול תביעת סיעוד. הקשישה שהייתה זקוקה להשגחה צמודה לא קיבלה שעות סיעוד ואמי נאלצה לטפל בה בלי לצאת מהבית במשך תקופה ארוכה למרות בעיות רפואיות שלה. אמי קיבלה נזקי הגוף קשים בגלל מצב כזה שכל אחראיות על כך היא על למל"ל. האם נתן להגיש תביעה רשלנות נגד מל"ל ולבקש לפצות נזקים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  11:01, 28 בספטמבר 2014

  באופן עקרוני לא ניתן להגיש תביעה ברשלנות כנגד מוסד המעניק זכויות סוציאליות כאשר ישנו סעד חלופי אחר בדמות תגמול על פי החוק. עם זאת, אם יתברר כי אכן הייתה רשלנות בטיפול בתביעה למל"ל ואם אכן הסעד של התגמול אבד כתוצאה מאותה התרשלות, ניתן להגיש תביעה לבית משפט אזרחי, אם כנגד המייצג בתיק או אם כנגד המל"ל. עם זאת לא מדבר בהליך פשוט וצריך להיות נכון להתמודד עם בקשות לדחייה על סף הדיון.
  נזקייה של יתבעו בתביעת מייטיבים או חלק מתביעת הקשישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך