מאושפז בשיקום עקב אירוע מוחי קיבל בזמן השיקום אירוע נוסף ולא פונה לחדר מיון ונפטר כעבור חודשיים - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • לירן

  נשלח ע"ילירן 18:37, 28 בדצמבר 2014

  האם לדעתך אדם בן 70 שהיה מאושפז בשיקום עקב אירוע מוחי וקיבל בזמן השיקום אירוע נוסף ולא פונה בזמן למיון זה נחשב לרשלנות של הצוות הרפואי? הוא התלונן על כאבים בערב ופונה למיון על ידי בני משפחתו רק בבוקר וכעבור חודשיים נפטר כתוצאה מכך. מהו הפיצוי אם בכלל שניתן לפצות את בני משפחתו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  14:59, 29 בדצמבר 2014

  באופן כללי התשובה היא כן אולם על מנת להגיש תביעה ברשלנות רפואית יש להוכיח שלושה רכיבים מרכזיים. אחד; שהרופאים פעלו שלא כשורה, שניים שנגרם נזק ושיש קשר בין אותו מעשה "לא בסדר" לנזק.
  במקרה שבו אתה מתאר קיימת שתי בעיות מרכזיות גם אם נניח לצורך הדיון שהרופאים איחרו בהפניה למיון. עדין קיים קושי להראות שניתן היה להקטין את נזקי האירוע המוחי באמצעות פניה מוקדמת וכן יתכן ותתקשו להפריד בין נזקי האירוע הראשון לשני.
  על מנת לברר את אלה ולקבל מענה לשאלות הנ"ל יש להתייעץ עם מומחה בנוירוכירורגיה או נוירולוגיה.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך