האם חלה התישנות במקרה הבא? - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • sav3

  נשלח ע"יsav3 22:53, 18 בינואר 2015

  ילד נותח במחלקה נוירוכירורגית ניתוח לא פשוט (גידול בראש).הניתוח בוצע על ידי רופא מתמחה.לפני הניתוח הילד תפקד כילד רגיל והלכנו לניתוח מתוך בטחון בידם האמונה של רופאי המחלקה.יש לנו הרגשה שאילו שלמנו לשר"פ היינו בוחרים רופא מומחה ובעל ניסיון.לא שערנו שראשו של ילד קטן ימסר לידיו של רופא מתמחה,שהתאמץ רבות לשכנע שכבר ביצע ניתוח כזה בהצלחה.לא בדקנו ולא חקרנו.גם לא ידענו את טיבו ו"מומחיותו" של רופא זה . לאחר ה"ניתוח" הילד לא התעורר יותר ונפטר לאחר מספר שבועות. לא קבלנו שום הסבר. מאז עברו 31 שנים. לפני מספר שנים בקשר למקרה אחר במשפחה שאלנו מוסד ידוע בקשר לחוות דעת שניה אצל רופא אחר. כשהעלינו את שמו של אותו רופא מתמחה,הפליאה היתה גדולה.הם ספרו שהוא נזרק מבית חולים בשל רשלנויות נוספות ואם לצטט אותם:"כל דבר שהוא נגע בו היה כשלון". מה דעתכם?האם יש עילה לתבוע גם את בית החולים?את המחלקה וראשיה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  08:25, 19 בינואר 2015

  שלום רב,
  הסיפור נשמע קשה. כוונתי היא לתוצאה ולטענה שהרופא הועף כי פגע באנשים נוספים...
  רופא מתמחה הנו רופא לכל דבר וענין וגם מתמחים מבצעים ניתוחים, בד"כ בנוכחות רופא בכיר.
  לכן טענה שניתוח בוצע על ידי מתמה ולכן נכשל, אינה מהווה בסיס לתביעת רשלנות. יש לבדוק את החומר הרפואי היטב, להתייעץ עם מומחה ולבחון מה צריך היה להיעשות אחרת על מנת שהנזק ימנע.
  עם זאת, קיימת במקרה זה בעיה קשה של התיישנות, שאינני מכיר דרך אמיתית להתגבר עליה. מדבריכם עולה כי כבר אז חששתם שמשהו לא עבד כשורה בניתוח וכבר אז היתה טענה של זהות המנתח. אם אכן זה המצב דומה כי אין דרך להתגבר על בעיית ההתיישנות. עם זאת, על מנת לקבל החלטה מושכלת, יש לעיין ברשומה הרפואית ולשמוע את הסיפור המדויק.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך