סירוב רופא משפחה לקבל ילד - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 12:54, 20 באפריל 2015

  שלום, לפני כמה ימים הילד שלי נחבל. בקופת החולים לא היה רופא ילדים, ורופא המשפחה סירב לטפל בילד שלי, בטוענה כי הוא אינו רופא ילדים. לאחר תחנונים הוא הסתכל עליו (לא בדק מדדים) ואמר שהוא נראה בסדר. הוא כן דאג שאגיע לרופא ילדים במרפאה קרובה. האם אני יכול להגיש נגדו תביעה על כך שסירב לתת טיפול (ילדי אכן נזקק לטיפול ובסופו של דבר התאשפז). תודה, יואל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  14:00, 28 באפריל 2015

  יואל שלום
  אני מתנצל על העיכוב במתן התשובה.
  אם בבדיקה יעלה כי האשפוז של בנק נבע בשל העיכוב בטיפול שהתרחש בגלל סירובו של הרופא לבדוק אותו אזי ניתן יהיה לבחון אפשרות של הגשת תביעה בגין רלשנות רפואית.
  כל רופא מחוייב בהענקת עזרה ראשונה ובדיקה ראשונית של אדם שנפגע. עם זאת כמובן שאסור לו לחרוג מתחום הידע שלו ובכך לפגוע בילד אך לא יכולה להיות מחלוקת שנטילת מדדים ראשוניים הנה בתחום מומחיותו של כל רופא.
  טוב עשה הרופא שדאג לבדיקה על די רופא ילדים, אך כאמור אם העיכוב בטיפול החמיר את מצבו ואם יש דבר מה שהרופא הסרבן יכול היה לעשות ולא עשה הרי שמדובר ברשלנות רפואית.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך