כריתת רגל לחולה סוכרת - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • אדם פריינטה

  נשלח ע"יאדם פריינטה 13:03, 7 ביוני 2015

  המקרה שלנו (אח שלי) פריינטה מאיר בן 65 מבאר שבע חולה סוכרת ומטופל בדיאליזה כבר שנתיים, לאחרונה התגלה ברגלו פצע קיבל טיפול בכל מיני משחות לדעתי הרופא אפילו לא השיר מבט לפצע, הגיע גם לסורוקה וגם שם קיבל משחה אנטיביוטית. במשך למעלה מ4 חודשים עד שאצבעות רגיו השחירו והוחלט על כריתת האצבעות. אחרי שבוע הוחלט על כריתה מתחת לברך. ההחלטה לניתוח נדחתה מספר פעמים שהחולה כבר היה בצום של מספר שעות ורק אחרי מספר ימים עבר את הניתוח. כל רופא מומחה שהגענו אליו אמר שהגענו באיחור רב מאוד שיכולנו למנוע את הכריתה לו היו מטפלים מייד בפצע. לצערינו רופאת המשפחה אפילו לא טרחה להסתכל ברגל אלא מייד שלחה לאחות לחבישה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  09:11, 11 ביוני 2015

  שלום רב,
  רגל סכרתית הנה קשה לטיפול ולא מעט פעמים גם במאמץ סביר רופאים אינם מצליחים למנוע את כריתתה ואין מדובר ברשלנות רפואית.
  עם זאת, קיימים מקרים בהם רופאים לא מבצעים את המוטל עליהם ואינם מתאמצים למנוע כריתה ואז יתכן שמדובר בהתרשלות בטיפול רפואי. גם במקרה כזה על הטוען לרשלנות להוכיח כי טיפול נכון היה מציל את הרגל.
  על מנת לקבוע האם במקרה שלכם הייתה התרשלות בטיפול יש לעיין ברשומה הרפואית ולבדוק באילו משחות טופל אחיך, איזה מאמץ נעשה על מנת למנוע את כריתת הרגל ומה היה מצבו הרפואי הבסיסי.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך