בדיקה ע"י מתמחה במסווה של מומחה - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 14:34, 4 באוגוסט 2015

  היום בבוקר פניתי למוקד נשים במרכז רפואי של קופת החולים בה אני מבוטחת לשם בדיקתי ע"י רופא נשים. ביקשתי להיבדק על ידי רופא נשים. היה הרופא יחיד במוקד הנשים אשר טיפל בנשים אשר הגיעו להיבדק. זהו הרופא אשר טיפל בי ואני והוא היחידים אשר היינו בחדר הבדיקה. בדק אותי ועשה עליי רושם של רופא צעיר במיוחד אשר בעל מיומנות נמוכה ביותר. הרופא ענה לשאלותיי בבלבול גדול ותחושתי לאחר הטיפול הייתה לא טובה. כאשר הגעתי הביתה, חיפשתי פרטים על הרופא, וגיליתי כי מדובר ברופא מתמחה ולא ברופא מומחה ברפואת נשים. כלומר - הוא איננו רופא נשים. אולם, על פי כל הסימנים - הרופא הוצג ע"י מכבי כרופא נשים: הכיתוב על הדלת היה "רופא נשים", כאשר שאלתי את המזכירה מתי יגיע רופא הנשים - אמרה שמיד יגיע וכאשר הגיע - אמרה ש"הנה הגיע". חשוב לציין כי בשום מקום על סיכום הבדיקה המודפס אשר קיבלתי לא מצוין כי מדובר ברופא מתמחה (גם לא בחותמת הרופא). בנוסף, פרטיו של הרופא לא מופיעים בשום מקום באתר קופת החולים (תחת איתור רופא). אני רוצה לשאול האם מדובר בדבר תקין או שמא מדובר בנוהל לא תקין באופן הטיפול בי ע"י קופת החולים. לי לא נראה סביר שאגיע להיבדק ע"י רופא נשים ואיבדק ע"י רופא אשר איננו מומחה ברפואת נשים. חסכון מכבי במשאבים - לא ייתכן שיהיה על חשבון בריאותי. במידה ומדובר בפגם - היכן ניתן לקרוא על כך? האם יש לכך סעדים בחוק? מה עושים עם זה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:15, 11 באוגוסט 2015

  שרית שלום,
  קופות החולים ובתי החולים הנם מוסדות אקדמאים המלמדים סטונדטים ומכשירים מתמחים בתחומי רפואה שונים. מתמחים ברפואה הנם רופאים לכל דבר אולם כפי שציין נכון - אין הם מומחים. בתחומים שונים (גניקולוגיה לדוגמא), המתמחים יכולים לשמש כרופאים בתחומם בשלבי התמחות שונים וכך לדעתי ארע במקרה שלך. הרעיון אינו חסכון כספי והרפואה אינה בהכרח פחות טובה.
  עם זאת על הרופא שבודק אותך להזדהות בשמו ובתפקידו ואין הוא יכול להציג את עצמו כרופא מומחה בשום אופן.
  הצעתי היא לפנות לנציב הקבילות של אותה קופה ולהלין על המקרה על מנת שלא יחזור.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך