חור בחוד הלב ולדליפת דם בטמפונדה קרדיאלית - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • א.ע

  נשלח ע"יא.ע 07:46, 30 באוגוסט 2015

  שלום, אבי עבר החלפת מסתם אוארטלי ע"י צינתור באחד מבתי החולים הגדולים בארץ ע"י אחד מבכירי הקרדיולוגים. ההחלפה עברה בהצלחה. לאחר כחצי שעה אבי עבר טמפונדה לבבית שהתבטאה בירידת לחץ דם, זיעה ועירפול. לאחר שיוצב מצבו ע"י ניקוז הדם ועירוי נוזלים התברר שבמסגרת ההליך של החלפת המסתם מוסיפים קוצב לב זמני כאשר הצבתו בחוד הלב גרמה לניקוב של החוד ולדליפת דם, ולהווצרות נוזל פרידיקאלי עם מים בריאות. בשיחה עם המצנתר נאמר לי שזה קורה בהליכים כאלה . יש עילה לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  15:28, 30 באוגוסט 2015

  א.ע שלום,
  על פני הדבריםוכפי שמתוארים על ידך, התשובה היא שלא ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית במקרה זה.
  בניתוח, כל ניתוח, קיימים סיכונים שידוע כי הם עלולים להתרחש. על המנתח לעשות מאמץ לנסות למנוע אותם אולם עצם התרחשותם אינה מהווה עילה להגת תביעה בגין רשלנות רפואית.
  רק במקרה שיתברר שהמנתח לא נקט באמצעי זהירות מתאימים על מנת לנסות למנוע את הנזק, יהיה ניתן לבחון הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, מה שלא עולה מהפרטים שמסרת. להיפך.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך