רשלנות רפואית במהלך ניתוח עמוד שדרה נגרם נזק גדול - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • יאיר

  נשלח ע"ייאיר 16:53, 13 באוקטובר 2015

  שלום רב, בעקבות רשלנות רפואית במהלך ניתוח עמוד שדרה נותר לבן משפחתי נזק גדול. לבן משפחתי הניזוק יש ביטוחים רבים המשלמים לו תגמולי ביטוח בגלל הנזק שקרה לו: -חלקם משפים אותו עבור ההוצאות רפואיות שהוציא בעקבות הנזק -חלקם מפצים אותו בתגמולי ביטוח שהוא זכאי להם בגלל הנזק בסופו של דבר יוצא שהוא מקבל בגלל הרשלנות בניתוח הרבה מאוד כסף. ועוד מגיעים לו הרבה תגמולי ביטוח שעוד לא תבע (היה מבוטח בהמון כיסוים "קנה כל מה שסוכני ביטוח הציעו לו") לפי חוק חוזה הביטוח - המבטח שמשלם פיצויים בגלל נזק שגרם צד ג (כמו בית חולים במקרה זה) זכאי לחזור למזיק ולבקש ממנו לשלם לו את את תגמולי הביטוח אותם נאלץ לשלם למבוטח שלו. השאלה שלי: 1. האם יש הבדל בין תגמולי שיפוי לבין תגמולי פיצוי בעניין זה ? כלומר המבוטח יכול לחזור למזיק בבקשה לתשלום שיפוי אך לא תגמולי פיצוי? 2. האם המבטח יכול לפנות למזיק רק לאחר שניתן פסק דין בבית משפט שאכן הייתה רשלנות בניתוח והם אכן אחראים לנזק? 3. האם מבטח יכול לפנות למזיק באם הניזוק הגיע להסכם פשרה עם המזיק או שבמקרה כזה אין הוכחה שאכן המזיק אחראי לנזק ולכן המבטח לא יכול לחזור אליו? אשמח להבהרת הנושא כי טרם פנינו לעו"ד בנוגע לרשלנות ואנחנו מתלבטים איך להתקדם בתביעות הביטוח הרבות.. תודה רבה, מאיר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  09:06, 22 באוקטובר 2015

  מאיר או יאיר שלום,
  1 יש הבדל בין פיצוי לשיפוי. חברת הביטוח יכולה לחזור למזיק בגין החזר הוצאות (שיפוי) שהיא שלימה אך לא בגין פיצוי. במקרה כזה הניזוק לא יוכל להיפרע מהמזיק בגין ההוצאות שהוא הוציא.

  2 חברת הביטוח יכולה להגיש תביעה בעצמה נגד המזיק או להמתין לתביעתך שלך ולפסק דין או גם במקרה של פשרה ששני אלו ישמשו לה כראיות.

  זו התיאוריה אולם בפרקטיקה הענין משתנה ממקרה למקרה ויכול לפעול גם אחרת.

  בברכה,

  תגובה
 • 15:22, 25 באוקטובר 2015

  תודה רבה על תשובתך.
  אשמח אם תוכל להסביר לי אם הבנתי נכון -
  1. במידה ובן משפחתי בוחר לעבור ניתוח עמ"ש מסובך בשיפוי של חברת הביטוח הפרטית (פוליסת ניתוחים) ולאחר מכן הוא יתבע את בית החולים ברשלנות רפואית ויזכה בבית משפט, אז חברת הביטוח הפרטית יכולה לתבוע מבית החולים את הכסף שהיא נאלצה לשלם למבוטח?

  2. בתשובתך ציינת שחברת הביטוח יכולה להשתמש בפסק דין או בהסכם פשרה ולהתבסס עליו. אבל האם היא יכולה להתבסס על הסכם הפשרה גם אם המטופל ובית החולים יעשו הסכם פשרה בינהם בהליך גישור בו בית החולים לא מודה ברשלנות (וככה הם לא יכולים לבסס שהם "המזיק")
  תודה רבה
  מאיר

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:58, 2 בנובמבר 2015

  בשלב זה ראוי להתייעץ עם עו"ד שיטפל בתיק ויהיה בקיא בפרטיו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך