אי שמירה על סודיות רפואית בקופת חולים - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
  • ד

נשלח ע"יד 05:48, 25 בינואר 2016

שלום אני נמצאת בעיצומו של משא ומתן מאוד רגיש. הצד שכנגד אמר לי משהו שהבהיר שהוא נכנס לתיק הרפואי שלי דרך המחשב, כנראה דרך גורם שלישי. איך אני מבררת זאת בקופ"ח? דרך מי? האם יש אפשרות לבקש מקופ"ח לחסום כל גישה בזמן הקרוב לתיקים שלי? במידה ואני רוצה לתבוע האם אני צריכה להוכיח הוכחת נזק? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

16:54, 27 בינואר 2016

אם הייתה פריצה למחשב ניתן לאתר זאת ולתבוע גם את הפורץ וגם את קופת החולים.
    אם המידע הושג בעל פה מבעל הרשאה שמעיין בתיק באופן שגרתי, זה יהיה קשה עד בלתי אפשרי לאיתור.
    על כל פנים במידה ויהיו בידך הוכחות לשימוש במידע רפואי במו"מ והמו"מ יתפוצץ בגלל זה ניתן בהחלט להגיש תביעה בגין פגיעה בפרטיות והנזקים הנלווים לה.
    בנוסף, עצם הפגיעה בפרטיות וההפרה של הסודיות הרפואית הן בסיס לפיצוי ולא חייבים להוכיח נזק ממשי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

רשלנות רפואית בישראל/המדריך