תוצאה לא טובה בטיפול אורתודנטי - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 12:58, 10 ביולי 2016

  לפני כשנה פניתי לאורתודנט במרפאת שיניים של מאוחדת כדי ליישר שתי שיניים עקומות בלסת העליונה לאחר מס' חודשים השיניים התחילו להתיישר אך כל הקשת התחילה לבלוט החוצה . הערתי את תשומת לב הרופא לזה אך הוא אמר לי שאח"כ אנחנו נכניס אותם חזרה .(כך קרה פעמיים או שלוש במהלך התקופה שאני מדבר על כך שהקשת מתחילה לבלוט והוא אומר לי שזה יכנס) כעת השיניים התיישרו והרופא מבקש לעשות קיבוע (כמו שתוכנן) אך הקשת עדיין בולטת החוצה והוא אומר שאין מה לעשות עם זה וזה המקסימום שאפשר לעשות אני טוען שלא ישרתי שתי שיניים על דעת שכל הקשת תבלוט החוצה (והערתי על זה מס' פעמים במהלך התקופה) מה אני אמור לעשות כעת ? (השיניים אמנם ישרות ביחס לכל הקשת אך כל הקשת בולטת החוצה ). הוא הפנה אותי לדבר אותי עם מנהל המרפאה . איפה הוא/אני עומד מבחינה משפטית ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  16:14, 17 ביולי 2016

  לא כל תוצאת טיפול רפואי שאינה טובה היא רשלנות רפואית.
  על מנת לטעון שטיפול רפואי היה רשלני יש להראות שניתן היה להימנע מהתוצאה.
  גם טיפול רפואי מיותר הוא טיפול רפואי רשלני ולכן אם הרופאה ידע או שהיה עליו לדעת שהסיכוי שהוא יצליח בטיפול אינו גבוה ובכל זאת הוא ביצע אותו זה עלול להיחשב לרשלנות רפואית.
  על מנת קבוע זאת יש להתייעץ עם רופא מומחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך