טיפול רשלני ע"י אורטופד בבית חולים - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 14:45, 8 באוגוסט 2016

  שלום, ביום חמישי הבן שלי בן שנה ועשר חודשים הובהל לבית חולים עקב נפילה על היד בגן ילדים פרטי, האורטופד במיון ערך בדיקה מאוד שיטחית של הילד (הילד בכה והאורטופד נרתע בבדיקה) ואחרי צילום רנטגן שבו הטכנאיות התלוננו שקשה לראות תמונה ברורה , רשמו לרופא שלא לחזור אליהם לצילום נוסף. הרופא שיחרר את הילד , לא פגש אותנו בשחרור , פשוט שלח לנו מכתב שחרור עם האח, האח חבש את ידו בתחבושת אלסטית והיה מבולבל ולא ידע איזה יד לחבוש ובאיזה חלק רק לאחר שהתייעץ עם הרופא חבש לילד את היד בחדר צדדי. ביקשנו שהרופא יגש להסביר לנו מה יש לילד. אך הוא לא יצא אלינו. הלכנו הביתה עם הוראות של חבישה ל3 ימים משככי כאבים ולקבוע תור לאורטופד בקופה. ההרגשה הייתה לא טובה אך סמכנו על הרופא, הילד בכה כל הסוף שבוע והתלונן על כאבים , לא ישן 3 לילות, קיבל נורופן בכמויות. ממש סבל. ביום ראשון בבוקר לקחנו את הילד לאורטופד של הקופה עקב, הילד סבל ובכה. והאורטופד של הקופה בבדיקה פשוטה איבחן שהילד נמצא עם מרפק פרוק, וע"י מניפולציה החזיר לו את המרפק למקום. מיד הילד נרגע ונראה כי הוקל לו. למזלנו פעלנו מהר . לטענתו לא הייתה סיבה לתחבושת והרופא במיון יכל למנוע מהילד לסבול כך. האם ניתן לתבוע את בית החולים על הרשלנות והסבל של הילד (רק בן שנה ועשרה חודשים) ? הרופא נהג ברשלנות ובזלזול.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  13:33, 1 בספטמבר 2016

  שלום רב,
  אכן למזלכם פעלתם מהר והקטנתם את הנזק של הנכם.
  אכן ניתן, תיאורטית, להגיש תביעה בגין רשלנות ולדרוש פיצוי בגין הסבל שהרופא גרם לילד אך, מבלי להמעיט בסבלו של הילד, 3 ימי סבל אינם מקנים פיצוי משמעותי. במידה ואכן לא נגרם סבל נוסף, הייתי שוקל הגשת תלונה לנציב קבילות הציבור ולאחר מכן פניה בדרישה לפיצוי מחברת הביטוח של בית החולים ולא דווקא פונה לערכאות משפטיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך