מה לבדוק בנוגע להרחבת פעילות עסקית לגרמניה - פורום משפט בינלאומי

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 14:00, 18 באוקטובר 2012

  לי ולשותף יש כאן עסק שקשור במיצים. אנחנו רוצים להתרחב ולפתוח סניף בגרמניה (יש לנו קשרים שם). מה עלינו לבדוק? מאיפה כדאי להתחיל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  15:11, 23 באוקטובר 2012

  שלום ארז,
  מאחר ומדובר במוצרי מזון תצטרכו, ראשית לכל, לעמוד בתקנים באשר לאיכות המוצר, אריזתו וסימונו. לא כתבת אם ברצונכם רק לייצא מוצרים ארוזים לגרמניה או אולי לארוז אותם שם או לייצרם שם, וכמובן שתהיה לכך השלכה.
  בנוסף עליכם לתכנן את הפעילות לפני שאתם מתחילים אותה: התכנון צריך להשיג שתי מטרות עיקריות: הראשונה, שחבויות המס יהיו מינימאליות והשנייה, להבטיח שליטה בפעילות שם ודיווחים מלאים, מפורטים וסדירים (השליטה בפעילות עסקית בארץ רחוקה מורכבת יותר ודורשת יותר תכנון ותשומת לב משליטה בפעילות עסקית שנמצאת "תחת הידיים"). כמובן שאם יהיה לכם שותף גרמני בפעילות שם צריך יהיה לדאוג גם לכל הנושאים העולים בשותפויות עסקיות – תפקידים ואחריות של כל שותף, זכויות חתימה, פיקוח של השותפים, חלוקת הרווחים, איסור תחרות עם העסקים המשותפים, הוראות לגבי פרישה של שותף או רצון להיפרד, וכיו"ב. אתם זקוקים לייעוץ פרטני המבוסס על מידע מלא ומפורט ועל בחינת רצונותיכם ואפשרויותיכם.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

משקיע בחו"ל? מבצע עסקה בינלאומית? רוצה להרחיב את הפעילות למדינות אחרות? תובע בחו"ל? קיבלת ירושה בחו"ל? לא יודע איך להבטיח את זכויותיך? זה הפורום בשבילך