פתיחת חשבון בנק בחו"ל כשהחשבון בארץ מוגבל בגלל שעבוד לערבות - פורום משפט בינלאומי

שאלה חדשה
 • דורין מנדלבאום

  נשלח ע"ידורין מנדלבאום 17:47, 12 בנובמבר 2012

  יש לי חבר עם חשבון מוגבל בגלל הסתבכות בת 15 שנים עם ערבות שנתן לחבר שברח מהארץ ולכן חשבונו בבנק לא יכול לקחת הלוואות. הוא כרגע נכנס לחובות וצריך במיידי להשיג הלוואה, הוא פנה להוצאה לפועל בבקשה לשחרר את תיק הערבות שלו והציעו לו שחרור מיידי אם ישלם עכשיו בבת אחת 50 אלף ש"ח שכמובן אין לו. תהיתי אם יתכן והוא יכול לפתוח חשבון בנק בחו"ל שבו יוכל לקחת הלוואה (ולו רק של 50 אלף ש"ח כדי לשחרר את חוסר היכולת שלו לקחת הלוואות בבנק בארץ) למרות שחשבון הבנק שלו בישראל מוגבל בלקיחת הלוואות? אם זה אפשרי, האם מומלץ במדינה מסויימת שבה ההליך יהיה זריז במיוחד? (כי זה ממש דחוף)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  13:31, 13 בנובמבר 2012

  שלום דורין
  מהנתונים שנתת קשה להבין האם החשבון מוגבל עקב משיכת שיקים ללא כיסוי או שהבנק אינו מוכן לתת הלוואה בגלל שהוטל עליו עיקול. על כל פנים, בשני המקרים הסיבה המשפטית לחוסר האפשרות לקבל הלוואה מוגבלת לארץ ואינה חלה בחו"ל. כמובן שכדי לקבל הלוואה מבנק בחו"ל החבר שלך יצטרך לתת בטחונות. איני יכול להמליץ על מדינה מסוימת לפתוח בה חשבון. צריך להביא בחשבון כי במרבית המדינות הבנקים בודקים היטב לפני פתיחת חשבון בכלל, ולתושב זר בפרט, כדי להימנע מלעבור על ההוראות האוסרות הלבנת הון.

  תגובה
 • 14:09, 13 בנובמבר 2012

  אני לא יודעת מה בדיוק גרם לחשבון להיות מוגבל מעבר לעובדה שאת סכום הערבות שהוא חתם עליו לפני שנים, הוא כנראה לא יכל לעמוד בו. הבנתי שזו בעיה מול הוצאה לפועל, אז יתכן שזה יותר קשור לעיקול מאשר לצ'קים ללא כיסוי.

  יש ברשותו אולפן הקלטות/חדר חזרות עם ציוד יקר, האם זה עשוי להיחשב מספק עבור בטחונות לבנק בחו"ל?

  תודה על התשובה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:17, 13 בנובמבר 2012

  בדרך כלל בנק בחו"ל לא יקבל ציוד שנמצא בארץ כבטחון (משום שיהיה לו מאוד מסובך לממש אותו). כדאי לנסות לקבל הלוואה מבנק בארץ כנגד שעבוד הציוד, תוך הצגת מסמך (אם אפשר) שתשלום 50,000 ₪ יסגור את תיק ההוצל"פ. בעקרון, אם אפשר להוכיח שתשלום 50,000 ₪ יסגור את התיק ויבטל את העיקול יש סיכוי למצוא מלווה שיעביר את ההלוואה ישירות לסגירת התיק. האם הוא ניסה עם הבנק בו מתנהל חשבונו? אם בנק זה לא מסכים, הייתי בודק בבנקים אחרים

  תגובה
 • 12:07, 11 במרץ 2013

  כאחד שמכיר ואף פותח חשבונות בנק בחו"ל, תוכל לפתוח חשבון בנק בחו"ל בתמורה להפקדת כסף בחשבון (בחו"ל) אך לא תוכל לקבל אשראי.
  הבנקים בחו"ל מעניקים אשראי עפ"י קרדיט (וותק+אמינות לגבי החזרי כספים קודמים) וזה דבר שלוקח זמן לבנות.
  בטחונות אלו "נכסים" שהבנק יכול לממש באופן מיידי ללא מאמץ.
  מקווה שעניתי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

משקיע בחו"ל? מבצע עסקה בינלאומית? רוצה להרחיב את הפעילות למדינות אחרות? תובע בחו"ל? קיבלת ירושה בחו"ל? לא יודע איך להבטיח את זכויותיך? זה הפורום בשבילך