עיכוב פסק דין בשל תושב זר - פורום משפט בינלאומי

שאלה חדשה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  נשלח ע"ייואב סלומון 17:49, 7 בינואר 2012

  שלום חזי, באופן כללי, בתי המשפט מעכבים ביצוע של פסק דין כספי רק אם החייב מוכיח שיש חשש ממשי שאם הערעור יתקבל הוא לא יוכל לגבות בחזרה את הכספים שהוא שילם, ואם בית המשפט סבור שיש לערעור סיכוי. מכיוון שקרובתך תושבת קנדה יהיה לחברת הביטוח קל יותר לשכנע את בית המשפט שאם היא תזכה בערעור היא לא תוכל לגבות ממנה את הכספים שישולמו לה. ייתכן גם מצב שבית המשפט יעכב ביצוע של חלק מפסק הדין (כלומר יורה לחברת הביטוח לשלם חלק מהסכום ויעכב את תשלום היתרה). כמובן שעורך הדין שייצג את קרובתך בדיון ומכיר את התיק על פרטיו יוכל להעריך את סיכויי הבקשה לעיכוב הביצוע.

  השב
 • 15:22, 16 בינואר 2013

  ר' שתי החלטות 3841/11 קלוגר נ' איזיקוביץ' ו- 8937/09 ארקדי גאידמק נ' Balram Chainrai ואח' שם נקבע כי היות אדם תושב חו"ל אינה אינדיקציה לקושי בגביית הכספים חזרה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  15:57, 16 בינואר 2013

  מה שאומרים פסקי הדין שהזכרת הוא שעצם היות אדם תושב חו"ל אינה מספיקה לבדה לקבוע שיהיה קושי בגביית הכספים חזרה. למרות זאת, היות אדם בחו"ל תהיה אחת הנסיבות שבית המשפט ישקול בעניין זה וכמו שכתבתי בתשובתי צריך להכיר את כל העובדות (ולא רק את שאלת התושבות) כדי להעריך את סיכויי הבקשה לעיכוב ביצוע. אם המקרה גבולי, בהחלט יתכן שהעובדה שמדובר בתושבת קנדה תכריע את הכף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

משקיע בחו"ל? מבצע עסקה בינלאומית? רוצה להרחיב את הפעילות למדינות אחרות? תובע בחו"ל? קיבלת ירושה בחו"ל? לא יודע איך להבטיח את זכויותיך? זה הפורום בשבילך