• 16 בפברואר 2018

  הנחות במיסי ועד מקומי

  לאור התשובה של העו"ד הנכבד יש בעיה אמיתי. הועד המקומי שלנו משלם את כל ההוצאות לתחזוקת הכפר כולל הוצאת גזם, ניקוי הכבישים והמדרכות, תחזוקת הרכוש המשותף, הגינות הציבוריות, הנהלת חשבונות ועוד. הסעיפים היחידים המשולמים ע"י המועצה האזורית הם תאורת רחובות, וסילוק האשפה. בימים אלה קבלתי לבדוק את נושא המיסים של הועד המקומי ומסתבר שמתוך 150 משפחות 10 משפחות מקבלות הנחה של 90%, 30 משפחות הנחה של 33% ועוד כ 30 משפחות הנחה של 25%.
  כלומר, 90 משפחות נושאות בעול של השרותים ל 60 משפחות. זה הגיוני??
  כל הכבוד לנכים במיוחד לנכי המלחמות ונפגעי הנאצים אבל בכל 90 המשפחות יש יוצאי צבא שהשתתפו גם הם במלחמות ישראל כולם גם משלמים ארנונה מלאה למועצה האזורית. הנכים מקבלים גם הנחה זהה בארנונה וכולם גרים בוילות נאות ועובדים ומתפרנסים. הסובסידיה שממנה נהנים הנכים מגיעה בממוצע ל 1000 שקל לחודש. זה הרבה כסף כאשר השכר הממוצע הוא כ 10,000 שקל לחודש. המדינה נהנית מהכנסות מס הכנסה, ותמלוגים שיכים לכל העם. שתועיל בבקשה לפתוח את כיסיה ותת את הסכומים האלה לאלה שמגיע להם ותפסיק לחייב ועדים מקומיים לשלם פיצויים במקומה. מה עושים בישובים שבהם רוב האוכלוסיה מקבלת הנחות גדולות עקב החוק הטפשי הזה? האזרחים ישלמו ארנונה כפולה? הרי את הישוב צריך לתחזק וזה לא נעשה בחינם.

  16 בפברואר 2018
 • מנהל הפורום נמרוד לנגר 6 במרץ 2018

  תבדוק את העובדות שלך ביסודיות מול העירייה/מועצה נראה לי כי שגויות שכן גם הנחת נכים ככל שיש כמות כזאת מוגבלת ל100 מ"ר וכיוב. כדאי לדייק בעובדות ואז לצאת במסקנות. אם תמצא שדייקת הישוב יכול לבהיא הנושא לדיון במליאת המועצה העירייה. בהצלחה

  6 במרץ 2018
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?