חברת החשמל וחברת הגיחון מאיימות לעקל את חשבון הבנק שלי - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • יוסי

נשלח ע"ייוסי 21:28, 19 במרץ 2013

שלום, מכרתי את דירתי הקודמת לפני 3 חדשים. בחוזה המכירה כתוב שקונה הדירה חייב להעביר את שם הצרכן על שמו במה שקשור לחשבונות ארנונה, מים, גז וחשמל. את חשבון הארנונה שיניתי בעצמי, את חשבון הגז שינינו בצוותא, אני והקונה, ואילו את חשבון החשמל "שינינו" ע"י התקשרות ל: 103, הזמנת חשבון לקריאת מונה שקראנו אני והקונה ביחד ובקשה לשינוי שם בעל החוזה. באופן זה נהגנו גם בנושא חב. הגיחון לגבי חשבון מים. מחברת הגיחון התבקשתי לשלוח בפקס בקשה לשינוי שם בעל החוזה וכך עשיתי. צילום מסך של הפקס שנשלח דרך המחשב שלי מצוי בידי. היום, קרוב ל 3 חדשים אחר תהליך המכירה הנ"ל אני מקבל איומים מחברת החשמל והגיחון שאם לא אשלם מיד חשבון מים בסך כ 1000 ש"ח שנשלח לדירתי הקודמת שאיננה ברשותי ואיננה על שמי, וחשבון מים בסכום דומה, כולל ריביות, הצמדות וקנסות, הם יעקלו את חשבון הבנק שלי ! בחברת החשמל מודעים לבקשה לשינוי שבוצעה טלפונית אך טוענים שהקונה לא הגיע לשנות את שם בעל החוזה. ב "גיחון" מתכחשים לחלוטין לעובדה שפנינו אליהם טלפונית ואף שלחתי להם פקס וטוענים שהמחלקה המשפטית מצויה בעיצומו של הליך עיקול חשבון הבנק שלי. פניתי לקונה והוא אמר שהוא נמצא בהליך מכירת הדירה ואינו מוצא טעם להעביר את חשבון החשמל על שמו. שאלותי: 1. חברת החשמל וחברת הגיחון רשאיות לעקל את חשבון הבנק שלי? 2. האם העובדה שפניתי לחברת החשמל (והם מודים בכך) ושפניתי לגיחון (והם מתכחשים אך בידי עותק של פקס) אין בה כדי להפנות את תביעותיהם לקונה הממאן להעביר את שמו לחוזה החשמל והמים? 3. הקונה מצא עבודה בחו"ל והוא עתיד לעזוב את הארץ בכל רגע. מה ביכלתי לעשות? בחברת החשמל וחברת הגיחון הציעו לי לשלם את החוב העומד על כ 2000 ש"ח ותמורת 150 ש"ח נוספים לנתק את הדירה מהמים והחשמל. הבעיה שאני חתום על בקשה להעברת שם בעל החוזה על שמו של הקונה וכשיגיע דייר חדש הוא יעביר את שם בעל החשבון על שמו ואני אשאר עם 2150 ש"ח פחות מבלי יכולת לקבל כספי בחזרה ! אפשר לקבל עצה? תודה !

השב
  • 12:40, 20 במרץ 2013

שלום רב,
    לאור המצב שתיארת מעלה ,
    הייתי ממליץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בנושא זה.
    בברכה,
    רועי בלסיאנו, עו"ד.

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.