דחוף..חיוב ארנונה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 00:13, 29 במאי 2013

  שלום רב, לפני כ-4 שנים התחלתי להתגורר בדירה לבד עם בני לאחר שחזרתי ארצה לבדי עמו. בגלל שהותי של כ 14 שנה בחו"ל קבלתי הנחת ארנונה כעולה חדש. בני נולד בחו"ל בכל מקרה והינו קטין. מספר חודשים אח"כ התחלתי לעבוד (בשכר של 5500ברוטו). היום, מעל 3 שנים אחרי סיום תקופת ההנחה שולחת לי העירייה התראות ואיומים כי עלי לשלם חוב של כ-3000 ש"ח. משזכיתי לקבל תשובה נאמר רק כי נעשתה טעות וכי איני זכאית להנחת עולה חדש ועם כבר אולי להנחה של אזרח עולה אך זו יצאה רק באפריל 2011. שאלתי: 1. האם קודם כל בגלל שהעירייה טעתה האם בכלל מחובתי להחזיר את הכסף? שהרי כאן ההנחה גם נתנה לי עפ"י הממצאים שלהם! 2. האם ישנה בכל מקרה התיישנות כעבור 3 שנים? 3. האם עם משכורת שכזו ושהחלה רק כ4 חודשים עם ההתישבות בדירה הייתי בכל מקרה זכאית להנחה גדולה? 4. מה לגבי סיפור ה"אזרח עולה"? מה לעשות?? הרבה תודות מראש!

  השב
 • 09:35, 30 במאי 2013

  מיכל שלום.
  להלן התשובות לשאלתך:
  1. לא בכל מקרה שהעירייה מבצעת טעות היא יכולה לחזור בה מהטעות. לכאורה במקרה זה יהיה קשה מאד לעירייה לחזור בה מטעותה שכן היא זו שהעניקה ההנחה ואת הסתמכת על מצג זה כל השנים.
  2. אין התיישנות כעבור שלוש שנים אולם העירייה צריכה להראות שניסתה לגבות את החוב ו/או הוציאה מכתבי התראה במהלך תקופה זו. אם לא - הרי שהעירייה בבעיה מסוימת.
  3. יש לבדוק ספציפית את העניין בחוק ובצו הארנונה של הרשות.
  4. אותו כנ"ל.

  תגובה
 • 23:13, 30 במאי 2013

  תודה רבה על תשובתך.
  הרשות היא תל אביב..
  אם כן מהי המלצתך כרגע?
  אני ממשיכה לקבל דרישות מיידיות לתשלום וכל הריביות ועמלות גדלות...
  הדירה, אם רלוונטי, אינה שייכת לי אך למשפחה מורחבת.
  שוב רב תודות!!

  תגובה
 • 10:28, 2 ביוני 2013

  מיכל שלום,

  ממליץ לך ליצור עימי קשר על מנת לקבל יעוץ משפטי
  ממוקד.
  בברכה,
  רועי בלסיאנו, עו"ד.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.