שינוי סיווג משרדים למגורים - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 13:37, 26 ביוני 2013

  שלום רב. הנני שוכר משרדים ומשמש בהם כמגורים מזה שנה וחצי בעת כניסתי למקום ניגשתי לעירייה מאחר והנני חייל ופטור מתשלום ארנונה ע״מ לעדכן זאת בעירייה מסרו לי כי המבנה משמש כעסק ולכן לא ניצן להעביר על שמי/לקבל את ההנחה ומסרו לי כי יגיע פקח מטעמם תוך 3 ימים לבדיקה האם אכן המקום משמש למגורים לאחר כשבועיים שהפקח לא הגיע שלחנו מכתב ודרשנו שיטפלו בזה כך לאחר כל תקופה שבהו והזכרנו שיש לשנות את הסיווג בהתאם רק לפני כחודש התקבל האישור ממחלקת הנדסה ע״כ שהמקום משמש כמגורים אגף הגביה מצידו טוען כי הוא מקבל את האישור חלקי ( ז״א רק מתחילת השנה הנוכחית) ואגף הנדסה טוען כי האישור הינו ממועד הבקשה ( שנה אחורה) בין כך ובין כך אגף הגביה הוציא עיקול בעניין על החשבון רציתי לדעת האם ההתנהלות תקינה במצב זה והאם ישנה עילה לתביעה תודה

  השב
 • 14:08, 26 ביוני 2013

  רפאל שלום,
  לכאורה מדובר בהתנהלות שאינה תקינה וככל שלא קיבלת
  זיכוי החל מיום תחילת החזקה בנכס - המלצתי הינה לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בנושא לרבות לעניין הפטור המגיע לך וכן לעניין הטלת העיקולים על ידי העירייה.
  בברכה,
  רועי בלסיאנו, עו"ד.

  תגובה
 • 14:18, 26 ביוני 2013

  אני מעוניין לקבל ייעוץ

  תגובה
 • 12:55, 2 ביולי 2013

  שלום רב התנהלות העירייה לכאורה אינה תקינה ולאחר שהודו בטעותם יש לבקשם להחיל הסיווג
  הנכון החל מיום החזקה.
  לשם כך יש להתייעץ עם עו"ד.
  בברכה,
  רועי בלסיאנו עו"ד.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.