העלאת ארנונה עקב שינוי שיטת מדידה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • דן אילת

  נשלח ע"ידן אילת 14:19, 23 באפריל 2014

  אנחנו זוג גימלאים שגרים בבית בהרחבה של מושב בתחום המועצה האיזורית מטה יהודה. ב-14 השנים האחרונות שילמנו ארנונה עבור כ-180 מטר לפי מדידות שנערכו עם כניסתנו לבית. בשטח החייב בארנונה נכללה עלית גג בעלת גג משופע שבה נמדדו בקפדנות השטחים בהם התקרה גבוהה מ1.80 מטר. לאחרונה קיבלנו חשבון חדש ובו תוספת ארנונה עבור 22 מטר נוספים (מעל 2000 שקל תוספת לשנה). המודד מטעם המועצה טוען שעכשיו מודדים את כל שטח הריצפה של עלית הגג מבלי להתחשב בגובה התקרה. האם השינוי השרירותי הזה חוקי ותלוי רק בהחלטות המועצה, או שיש לי אפשרות לערער עליו? בתודה על עצתכם. דן אילת

  השב
 • 17:31, 23 באפריל 2014

  שאלתך מחייבת בחינה משפטית מעמיקה יותר ולכן אין לראות בה כיעוץ משפטי מחייב. החל משנת 2008, צו הארנונה של המועצה האזורית, שהוא החוק הקובע לענייננו, קובע כי שטח שגובהו עד 1.80 מ' יחויב רק במידה ונעשה בו שימוש ויתכן וזו העילה לשינוי מהמדידה הקודמת. על פניו, מדובר בשינוי שיטת חישוב אסורה, אך זה מחייב בדיקה מעמיקה יותר. יוער כי לכאורה מדובר בהקלה אלא אם יוכח כי מדיניות המועצה הייתה שלא לחייב שטחים אלו.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.